خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12045
۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۲۲:۱۶

دومین حادثه واژگونی خودروی اتباع غیرمجاز در مسیر خاش ۵ کشته برجا گذاشت

دومین حادثه واژگونی خودروی اتباع غیرمجاز در مسیر خاش ۵ کشته برجا گذاشت
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: دومین حادثه واژگونی خودروی وانت تویوتا حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در روز جاری در مسیر خاش - سراوان پنج کشته و ۲۱ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، فریبرز راشدی مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: ظهر امروز واژگونی تویوتا حامل اتباع در مسیر خاش به سراوان رخ داد که به دلیل شدت ضربات وارده پنج نفر از سرنشینان این خودرو در دم جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: همچنین صبح امروز نیز وانت تویوتا حامل اتباع غیرمجاز در مسیر خاش - سراوان به دلیل سرعت زیاد واژگون شد که در آن حادثه نیز ۲۸ نفر مجروح و ۶ کشته شدند.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مجروحان این حادثه برای درمان با ۶ دستگاه آمبولانس به بیمارستان امام خمینی (ره) خاش منتقل شدند.

وی تأکید کرد: قاچاق سوخت و اتباع بیگانه غیرمجاز از معضلات در راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود که ضمن به خطر انداختن شهروندان استان در راه‌های ارتباطی همواره هزینه زیادی را به شبکه بهداشت و درمان این استان تحمیل می‌کند چرا که این مصدومان به‌طور رایگان درمان می‌شوند.

استان سیستان و بلوچستان به دلیل هم‌جواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان همواره مورد سوءاستفاده قاچاقچیان و افراد سودجو قرار می‌گیرد که انتقال اتباع بیگانه غیرمجاز (قاچاق انسان) و جابجایی مواد سوختی (قاچاق سوخت) از عمده فعالیت‌های قاچاقچیان به‌دوراز چشم مأموران انتظامی و مرزبانی است.

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha