خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12052
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۴:۱۸
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان:

فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعه با امنیت ملی ارتباط مستقیمی دارد

فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعه با امنیت ملی ارتباط مستقیمی دارد
کوثری گفت: موضوع افراد فاقد شناسنامه و مشکوک التابعه در سیستان و بلوچستان چند وجهی بوده و باید توجه ویژه‌ای به‌تمامی ابعاد داشت، زیرا با منافع ملی کشور ارتباط مستقیمی دارد.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در نشت رسیدگی پرونده‌های فاقدان شناسنامه و افراد مشکوک التابعه شرق و جنوب شرق کشور که با حضور مدیران کل ادارات ثبت‌احوال استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، گلستان و کرمان به میزبانی اداره ثبت‌احوال سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: این حوزه باید از نگاه بخشی به موضوعات مبتلابه اسناد هویتی پرهیز شود.

وی با اشاره به موضوع رسیدگی به پرونده‌های فاقدان شناسنامه افزود: از سال ۹۲ تاکنون افزون بر سه هزار و ۵۰۰ پرونده رسیدگی و بیش از سه هزار و ۴۰۰ سندسجلی صادره شده و هم‌اینک افزون بر ۲ هزار و ۸۰۰ پرونده در حال رسیدگی است.

رئیس کمیسیون فاقدان شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تأمین سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به ابلاغ قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از سوی مراجع مرتبط برنامه‌ریزی لازم برای این فرآیند در استان آغاز و طی فراخوانی که صورت گرفت تاکنون افزون بر ۵۵ هزار نفر در این طرح ثبت‌نام و مراحل اجرایی و تکمیل پرونده این افراد در دست اقدام است تا طبق قوانین و مقررات اقدامات لازم در خصوص این افراد انجام شود.

وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه سیستان و بلوچستان دارای مرز مشترک با افغانستان و پاکستان است و با نظر داشت تحولات منطقه‌ای در حوزه اسناد هویتی که با منافع ملی ایران ارتباط مستقیم دارد می‌بایست ملاحظات مورد اهتمام قرار گیرد به همین دلیل بعضاً روند رسیدگی به پرونده‌ها با کندی مواجه می‌شود.

کوثری ادامه داد: گسترده اتباع بیگانه شرایط را در سیستان و بلوچستان با سایر نقاط کشور متفاوت کرده بنابراین متولیان امر می‌بایست برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی در روند امور مربوط به این حوزه دقت نظر لازم را داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha