خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12053
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۴:۲۵
مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران خبر داد؛

حضور بیش از ۵۰۰ کودک کار و آسیب‌پذیر در جشنواره بادبادک‌ها

حضور بیش از ۵۰۰ کودک کار و آسیب‌پذیر در جشنواره بادبادک‌ها
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از حضور بیش از ۵۰۰ نفر از کودکان مراکز پرتو (کودکان کار و آسیب‌پذیر) در «جشنواره بادبادک‌ها» خبر داد و گفت: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به کودکان و به‌خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این کودکان شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، سید مالک حسینی در حاشیه برگزاری «جشنواره بادبادک‌ها» گفت: هرسال در ۱۶ مهر که با روز ملی کودک مصادف است، برای کودکان بزرگداشت و برنامه‌هایی با هدف توجه بیشتر مدیریت شهری به بچه‌ها یا برای آگاه‌سازی عمومی نسبت به «حق کودک بر شهر» برگزار می‌شود.

وی افزود: کودکان سرمایه‌های کشور و اداره‌کنندگان جامعه در آینده هستند. اگر آن‌ها دوره کودکی خوبی نداشته باشند، در آینده خروجی‌های خوبی نخواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران عنوان کرد: مأموریت سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بیشتر مربوط به کودکان کم برخوردار اعم از کودکان کار، آسیب‌دیده و در معرض آسیب است، اما ما همواره تلاش کردیم این کودکان را مانند دیگر کودکان شهر ببینیم.

حسینی ادامه داد: برنامه‌هایی که در این هفته تدارک دیده شد با همین رویکرد بود. برنامه اصلی با عنوان «جشنواره بادبادک‌ها» امروز در بوستان ولایت برگزار شد و از تمام مناطق تهران بیش از ۵۰۰ کودک میهمان ما بودند. این جشنواره یک کار مشارکتی و گروهی است که کودکان علاوه بر تجربه حضور چند ساعت شاد و مفرح در کنار یکدیگر می‌توانند در کنار هم‌بازی‌ها، سرگرمی‌ها و نقاشی‌های زیبایی را خلق کنند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره بادبادک‌ها و تمامی برنامه‌های هفته ملی کودک در تمام مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران برگزار می‌شود، گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برنامه‌هایی را به‌طور مشترک به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ کرده است، اما سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی به‌طور خاص روی کودکان کمتر برخوردار، آسیب‌دیده و کار تمرکز دارد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: یکی از برنامه‌ها و تجربه‌های موفق ما تحت عنوان «پیک امید» که در نوروز آن را تجربه کردیم و در هفته کودک هم آن را دنبال می‌کنیم، حضور یک سیستم پرتابل در مناطق است که به‌طور سیار و در یک خودرو در مناطق مختلف حضور پیدا می‌کند و توسط پیک امید برنامه‌های تفریحی و فرهنگی متفاوتی برای بچه‌ها اجرا می‌شود.

بر اساس گزارش سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، حسینی در پایان تصریح کرد: تلاش داریم در این هفته هم جامعه را نسبت به موضوع کودکان و به‌خصوص کودکان خاص حساس کنیم و هم برای این آن‌ها شرایط متفاوت و مفرحی را ایجاد کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha