خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12059
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۵:۰۷

آغاز آسفالت اسلاری سیل در ۵۰ کیلومتر از محور‌های شریانی جنوب سیستان و بلوچستان

آغاز آسفالت اسلاری سیل در ۵۰ کیلومتر از محور‌های شریانی جنوب سیستان و بلوچستان
رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات آسفالت اسلاری سیل در ۵۰‌کیلومتر از محور‌های شریانی حوزه تحت استحفاظی تحت پوشش راهداری و حمل‌ونقل خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، نوید امیریان رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یکی از روش‌های نگهداری و مرمت رویه آسفالتی راه‌ها روش اسلاری سیل است که این پروژه با هدف بهبود وضعیت راه‌های ارتباطی اجرایی شده و امید می‌رود در طی کوتاه‌ترین بازه زمانی خاتمه و به بهره‌برداری ترافیکی هم استانی‌های گرامی برسد.

وی ادامه داد: ۱۳ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه مهم راهداری پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ترمیم به‌موقع رویه آسفالتی موجب می‌گردد از بروز خسارات مالی و هزینه‌های اضافی جلوگیری و به‌جای روکش مجدد با روش‌های ارزان‌تری رویه راه ترمیم و در بودجه صرفه‌جویی شود.

وی گفت: همچنین اداره کل در نظر دارد در صورت تحقق ظرفیت قیر قانون بودجه، پروژه‌های روکش و نگهداری را سرعت بخشد.

امیریان تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به تخصیص اندک اعتبارات همکاران ما در این اداره کل با استفاده از روش‌های نوین و کم‌هزینه نظیر روکش‌های لایه‌نازک و حفاظتی تلاش دارند سطح خدمت مطلوبی را در محور‌های مواصلاتی برای تردد کاربران جاده‌ای فراهم نمایند.

رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان افزود: همچنین در راستای استفاده بهینه از امکانات و اعتبارات در تنگنا‌های اقتصادی موجود در نظر داریم تا پایان سال جاری از روش‌های دیگری مانند فایبر چیپ سیل در محور‌های شریانی ایرانشهر-نیکشهر-چابهار برای نخستین بار در دو مقطع استفاده نماییم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha