خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12063
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۵:۴۹
نقد علی خبر داد؛

جمع‌آوری ۵۰۰ هزار امضا برای شکایت از روحانی

جمع‌آوری ۵۰۰ هزار امضا برای شکایت از روحانی
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس از جمع‌آوری ۵۰۰ هزار امضا برای شکایت از روحانی خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی نقد علی عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، در جلسه علنی امروز سه‌شنبه ۲۰ مهرماه مجلس شورای اسلامی در اخطار ماده ۲۲ بند ۱۱ بعد از پایان ارائه گزارش کمیسیون اصل نود درباره بورسیه‌های وزارت علوم، گفت: مشکلی که در این گزارش‌ها و گزارش‌های تحقیق و تفحص داریم این است که غال با مستندات و پیوست‌های گزارش‌ها منتهی به صدور حکم قضایی نشده است.

وی ادامه داد: شکایت از رئیس‌جمهور در گروه اصل ۹۰ با ۵۰۰ هزار امضا تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده است؛ اما چون این گزارشات مستندات قضائی منتهی به صدور حکم به پیوست ندارد، بنابراین نتیجه‌ای هم در پی ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس خاطرنشان کرد: در ۹۰ درصد گزارش‌های مجلس قبل، قوه قضائیه اعلام کرده مستندات قابلیت صدور حکم قضایی را ندارد.

 این نماینده مجلس توضیح داد: از کمیسیون‌ها تقاضا داریم تا به نحوی گزارش‌ها را ارسال کنند که همانند شکایت از رئیس‌جمهور، قابلیت صدور حکم قضایی را داشته باشد.

نائب رئیس مجلس در ادامه بیان کرد: گزارش‌های مجلس باید متقن و مستدل باشد؛ اما گزارش کمیسیون اصل ۹۰ هم خلاف آئین‌نامه نبوده است. ما گزارش را می‌دهیم؛ قوه قضائیه هم مستقل است و بر اساس معیار‌های قضایی تصمیم می‌گیرد که آن را محترم می‌شماریم.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha