خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12073
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۳

عملیات اجرایی ساخت چهار تقاطع غیر هم‌سطح در زاهدان آغاز شد

عملیات اجرایی ساخت چهار تقاطع غیر هم‌سطح در زاهدان آغاز شد
عملیات اجرایی چهار تقاطع غیر هم‌سطح در زاهدان امروز (سه شنبه) با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، جانشین نماینده ولی‌فقیه و جمعی از مسئولان آغاز شد.

به گزارش اس.بی پرس، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ساخت چهار تقاطع غیر هم‌سطح در زاهدان شامل بلوار کشاورز و خیابان آزادی، بلوار دانشگاه و خیابان پاسداران، بلوار شهید میرحسینی و بلوار شهید طباطبایی و تقاطع غیر هم‌سطح بلوار بهداشت و بلوار جانبازان اظهار داشت: زاهدان بزرگ‌ترین نقطه جمعیتی شرق و جنوب شرق کشور بوده و مرکز بزرگ‌ترین استان کشور نیز است که این مسئله نشان از اهمیت این شهر دارد.

منصور بیجار افزود: باوجود اقدامات خوبی که در زاهدان انجام‌شده اما ضعف‌هایی نیز وجود دارد که علت آن ضعف منابع درآمدی ناشی از کم بودن فعالیت‌های اقتصادی است.

وی ادامه داد: سرانه درآمدی زاهدان حدود ۶۵ درصد سرانه درآمدی در سایر نقاط کشوری بوده همچنین سهم این شهر از منابعی که در قانون ارزش‌افزوده تعلق می‌گرفت در مقایسه با کرمان بسیار کم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ما در بحث مبلمان شهری بسیار عقب هستیم و با متوسط کشوری بسیار فاصله‌داریم که می‌طلبد تا اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام دهیم.

وی بیان کرد: در زاهدان با پدیده حاشیه‌نشینی روبه‌رو هستیم که باوجود مهاجر فرستی سایر شهرهای استان زاهدان و چابهار مهاجرپذیر هستند که باید توجه جدی به این موضوع کنیم.

بیجار خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزی توسعه زاهدان منابع دولتی مدنظر قرار خواهد گرفت اما همه باید تلاش کنند تا مشکلات و معضلات این شهر برطرف شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha