خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12081
۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۹

۱۰۰ بیمار در درمانگاه‌های موقوفه زاهدان ویزیت رایگان شدند

۱۰۰ بیمار در درمانگاه‌های موقوفه زاهدان ویزیت رایگان شدند
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ بیمار هم‌زمان با دهه وقف در ۲ درمانگاه موقوفه این شهر توسط پزشکان عمومی و متخصص به‌طور رایگان ویزیت شدند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام هاشم رعنایی اظهار داشت: هم‌زمان با دهه وقف بیش از ۴۰ ویژه‌برنامه فرهنگی در نقاط مختلف زاهدان در حال برگزاری است که ویزیت رایگان بیماران به‌ویژه کودکان دارای ناهنجاری‌های مادرزادی از مهم‌ترین آن‌ها بشمار می‌رود.

وی ادامه داد: کلنگ زنی ساخت مسجد، برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، برپایی محافل انس با قرآن و عیادت از هیئت‌امنای مساجد شهرستان از دیگر برنامه‌های در حال اجرا در زاهدان است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: همچنین دیدار با مسئولان، تجلیل از مدافعان سلامت و واقفان، برپایی همایش خادمان و توزیع بسته‌های مهر و همچنین ترویج فرهنگ وقف در شهرستان با استفاده از ظرفیت‌های ائمه جمعه نیز در دهه وقف موردتوجه قرارگرفته است.

وی دهه وقف را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری دانست و افزود: سنت حسنه وقف به‌عنوان یکی از زیباترین جلوه‌های کمک به خلق برخاسته از روحیه کمال‌گرا و نوع‌دوست انسان‌هایی است که احسان ماندگار را بهترین راه برای نیل به آرامش دنیوی و اخروی خود انتخاب کرده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha