خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12092
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۲:۲۲
یوسفی:

تاکنون طرح یا لایحه‌ای در خصوص احیای جهاد سازندگی به مجلس نیامده است/ خط قرمز ما گرانی سازمان‌یافته است

تاکنون طرح یا لایحه‌ای در خصوص احیای جهاد سازندگی به مجلس نیامده است/ خط قرمز ما گرانی سازمان‌یافته است
عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: تا این لحظه چیزی به‌عنوان طرحی از مجلس یا لایحه‌ای از دولت با موضوع احیای جهاد سازندگی اعلام وصول نشده است.

به گزارش اس.بی پرس، مجتبی یوسفی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص «سخنان اخیر رئیس‌جمهور پیرامون احیای جهاد سازندگی و اینکه آیا در این زمینه رایزنی میان دو قوه صورت گرفته و لایحه یا طرحی با این موضوع در جریان است، گفت: با توجه به اینکه ما به‌صورت رسمی درباره لوایح و طرح‌های وصولی می‌توانیم اظهارنظر کنیم تا این لحظه چیزی به‌عنوان طرحی از مجلس یا لایحه‌ای از دولت با این موضوع اعلام وصول نشده است.

وی افزود: موضوعات این‌چنینی یک مبحث کارشناسی محسوب شده و در چنین فضایی مطرح است.

نماینده اهواز در مجلس یازدهم در پاسخ به سؤالی پیرامون مسئله «اصلاح نظام یارانه‌ای» که زمزمه آن از سوی مجلس شنیده می‌شود و اینکه چنین طرحی ممکن است به گرانی در حامل‌های سوخت منجر شود، بیان کرد: خط قرمز ما گرانی سازمان‌یافته است، اکنون گرانی متأسفانه آن‌قدر زیاد است که مردم در معیشت دچار مشکل شده‌اند؛ ولی اینکه ما بخواهیم در مجلس و دولت تصمیمی را بگیریم که باعث فشار بیشتر بر مردم و به‌صورت ویژه قشر ضعیف و متوسط شود، قطعاً این خط قرمز ماست.

وی افزود: در رابطه با بحث اصلاح یارانه‌ها هم مباحثی در حال طرح است که هدفمند باشد و به‌صورت نظام‌مند به کسی که واقعاً نیازمند است، پرداخت شود؛ اما اجرای موارد این‌چنینی به یک برنامه‌ریزی دقیق در هر دو حوزه تصمیم‌گیری و اجرا نیاز دارد چرا که ممکن است قانون خوبی نوشته شود اما در اجرا این اتفاق کامل محقق نشود. مثلاً اگر قرار است سوخت گران شود پیش‌زمینه باید این باشد که سوخت حمل‌ونقل عمومی واقعاً تأمین شود یا اگر قرار است موضوعی در حوزه کالاهای اساسی گران شود قطعاً باید نیاز مردم تأمین شود؛ درواقع باید یک سامانه توزیع و قابل پایش وجود داشته باشد که هرکسی، هر کالایی را به هر قیمتی ارائه ندهد.

یوسفی تصریح کرد: درنتیجه بدون اندیشیدن تدابیر مناسب و میدانی که از وارد آمدن فشار به زندگی و معیشت مردم جلوگیری کند، نباید به سمت موضوعات این‌چنینی رفت.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha