خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12094
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۲:۳۲

بازنشستگان تأمین اجتماعی نگران همسان‌سازی حقوق هستند

بازنشستگان تأمین اجتماعی نگران همسان‌سازی حقوق هستند
عضو هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی به دغدغه بازنشستگان در خصوص همسان‌سازی حقوق بر اساس احکام اشاره کرد و گفت: دولت برای رفع این مشکل، اعتبار لازم را اختصاص دهد.

به گزارش اس.بی پرس، اکبر شوکت با اشاره به نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی که بازنشستگان در ارتباط با همسان‌سازی دارند، افزود: این نگرانی و دغدغه درباره احکام بازنشستگان در بازنشستگی است.

وی تصریح کرد: در سال ۸۸ همسان‌سازی انجام شد و ۸۰ هزار تومان به پایه حقوق آن زمان که حدود ۳۰۰ هزار تومان بود اضافه شد ولی متأسفانه رقم افزایشی جز احکام حقوق بازنشستگان ثبت نشد و اگر این رقم در احکام ثبت می‌شد سالیانه بر اساس نرخ تورم به حقوق بازنشستگان افزوده می‌شود.

عضو هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی گفت: نگرانی که هم‌اکنون بازنشستگان در ارتباط با همسان‌سازی دارند نیز به همین موضوع برمی‌گردد درواقع آن‌ها نگران دائمی شدن همسان‌سازی بر اساس احکام حقوقی هستند که البته اخیراً نمایندگان مجلس در قالب طرحی به این موضوع پرداخته‌اند و بر اساس اطلاعاتی که ما کسب کرده‌ایم امضاهایی نیز برای این مسئله جمع‌آوری‌شده است.

شوکت ضمن گلایه از عدم توجه به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی، افزود: گلایه ما این است همان‌طور که دولت برای صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر بخش‌ها از منابع دولتی در ارتباط با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده کرد و برای سازمان تأمین اجتماعی نیز از این طریق عمل کند، چه لزومی دارد سازمان تأمین اجتماعی اموالی را که دارد و برای روز مبادا گذاشته را بفروشد و برای این مسئله هزینه کند.

وی گفت: امسال ۴۰ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته‌شده و این رقم قابل‌توجهی است و به نظر می‌رسد باید دولت در این بخش ورود جدی داشته باشد.

عضو هیئت‌امنای سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: مگر بازنشستگان باعث تورم شدند که حالا برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از منابع داخلی خود استفاده کنند چرا که به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی و تحریم‌ها ما این شرایط را پیداکرده‌ایم.

شوکت از دولت رئیسی خواست تا نسبت به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد و گفت: عقلانی‌ترین کار این است که جلسه شورای عالی کار برگزار و رقم اعلام‌شده به پایه حقوق کارگران افزوده شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha