خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12096
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۲:۵۳

رشد 41 درصدی شاخص مقاوم‌سازی در سیستان و بلوچستان

رشد 41 درصدی شاخص مقاوم‌سازی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌های اخیر شاخص مقاوم‌سازی در سیستان و بلوچستان به 41 درصد رسیده است که نزدیک به شاخص مقاوم‌سازی 43 درصد کشوری است.

به گزارش اس.بی پرس، سید خلیل منبتی در بازدید از طرح‌های در حال اجرای بنیاد مسکن استان، با بیان اینکه کشورمان ششمین کشور بلاخیز ازنظر نرخ رخدادهای سوانح طبیعی است گفت: طبق آمار موجود، سه درصد از مجموع شهرهای ایران در نواحی کم‌خطر قرار دارند.

وی افزود: از ۴۳ مورد حوادث غیرمترقبه ممکن در کل جهان حدوداً ۳۲ مورد آن در کشورمان ایران تجربه‌شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول سال‌های فعالیت خود نقش اصلی و محوری در بازسازی خسارات وارده به ابنیه روستایی داشته است، همچنین در حوزه مسکن شهری، ساخت تعداد 13 هزار 120 واحد و در بخش مسکن روستایی و 111 هزار و 220 واحد مقاوم‌سازی شده در برابر زلزله انجام داده است.

سید خلیل منبتی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان سابقه و تجربیات ارزشمندی در امر بازسازی دارد که ازجمله آن می‌توان به سیل سال 71 منطقه سیستان، طوفان گونو در سال 86، زلزله بم، سیل و زلزله 92 و سیل دی‌ماه 98 و در ماه‌های گذشته نیز به چرخند حاره‌ای شاهین اشاره کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha