خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12103
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۴:۳۷

آموزش مجازی ۵۰۰ راننده بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سیستان و بلوچستان

آموزش مجازی ۵۰۰ راننده بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سیستان و بلوچستان
معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۵۰۰ راننده بخش حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای بار و مسافر این استان در ۶ ماه نخست سال جاری آموزش‌های تخصصی را به‌صورت مجازی فراگرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، تیمور باقری معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل با بیان اینکه به دلیل بیماری کرونا برگزاری دوره آموزشی تخصصی رانندگان از روش حضوری به مجازی موردتوجه قرارگرفته است، گفت: در دوره‌های آموزشی عناوینی نظیر بدو خدمت باری و مسافری، حمل‌ونقل جاده‌ای مواد خطرناک ویژه رانندگان و دوره مدیران فنی برای مدیران شرکت‌ها و مؤسسات بخش حمل‌ونقل جاده‌ای استان ارائه و گواهی‌نامه صادر می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مرکز آموزش صنعت حمل‌ونقل جاده‌ای مهرورزان در حوزه تحت پوشش این اداره کل در شهرستان‌های زاهدان مشغول به فعالیت می‌باشد.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان بازآموزی دانش حرفه‌ای و به‌روز کردن اطلاعات رانندگان و همچنین آماده نمودن رانندگان جدید ازنظر علمی را از اهداف برگزاری دوره‌های تخصصی عنوان کرد.

باقری خاطرنشان کرد: این اداره کل با تمرکز بر مقوله آموزش رانندگان و سایر بخش‌های مرتبط جاده توانسته است فرهنگ رانندگی در محور‌های مواصلاتی استان در طی چند سال اخیر ارتقاء دهد.

گفتنی است: در حال حاضر ۶ هزار و ۴۸۱ دستگاه ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای بار و ۳ هزار و ۸۹۳ دستگاه ناوگان مسافری از قبیل اتوبوس، مینی‌بوس و سواری در سیستان و بلوچستان فعال بوده و تعداد ۸ هزار و ۷۵۱ راننده در بخش باری و ۲ هزار و ۳۵۹ راننده در حوزه مسافر در حال ارائه خدمات به هم‌وطنان هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha