خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12107
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۵:۰۸
نماینده مردم سراوان:

شاخص بهره‌مندی راه روستایی در سراوان ۱۵ درصد است

شاخص بهره‌مندی راه روستایی در سراوان ۱۵ درصد است
نماینده مردم سراوان، سیب سوران، مهرستان و گلشن در مجلس شورای اسلامی گفت: شاخص بهره‌مندی از راه روستایی در سراوان تنها ۱۵ درصد است.

به گزارش اس.بی پرس، ملک فاضلی اظهار داشت: مردمان ساکن در مناطق روستایی با مشکلاتی ازجمله نبود راه ارتباطی، فضاهای آموزشی و بهداشتی و درمانی و آنتن دهی نامناسب مواجه هستند.

نماینده مردم سراوان، سیب سوران، مهرستان و گلشن در مجلس شورای اسلامی افزود: در برخی از روستاها پروژه‌هایی در دست اجرا است که هنوز به اتمام نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه، شاخص بهره‌مندی از راه روستایی در سراوان ۱۵ درصد است، افزود: ️ از ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی این شهرستان تنها ۱۰ کیلومتر از نعمت آسفالت بهره‌مند هستند.

فاضلی با اشاره به اینکه بسیاری از راه‌های روستایی در شهرستان سراوان آسفالت نبوده و یا صعب‌العبور هستند، گفت: مسئولان راه و شهرسازی تلاش خود را برای بازگشایی روستایی مسیر روستاها ازجمله روستای «گروانی» به کشتگان بکار گیرند.

وی بیان کرد: سایت دکل مخابراتی چاه بلند در نزدیکی روستای «بلبل» که در دست‌ساخت است، می‌تواند مشکلات آنتن دهی ساکنان این مناطق را مرتفع کند.

نماینده مردم سراوان، سیب سوران، مهرستان و گلشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است هرچه سریع‌تر این پروژه‌های در دست اجرا تکمیل و به بهره‌برداری برسد تا بخشی از مشکلات مردم منطقه رفع شود.

فاضلی با اشاره به نیروهای خرید خدمت نهضتی افزود: نیروهای خرید خدمتی و نهضتی باید تعیین تکلیف شوند و این نیروها به کار گرفته شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha