خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12109
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۸
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:

توسعه فرهنگی در مناطق حاشیه شهرها سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

توسعه فرهنگی در مناطق حاشیه شهرها سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: رشد و توسعه فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی در نقاط حاشیه شهرهای استان سبب تقویت سرمایه انسانی و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، عطاءالله اکبری روز چهارشنبه در آیین تقدیر از خیران حوزه کودک و کودکان استعدادهای ویژه در محلات حاشیه زاهدان که هم‌زمان با هفته ملی کودک برگزار شد اظهار داشت: بازآفرینی شهری دربرگیرنده رویکرد و سیاستی جامع و یکپارچه برای هدایت روند رشد و توسعه شهر‏ها در جهت پاسخگویی به چالش‌‏های برآمده از تغییرات و نیاز‏های نقاط حاشیه است به‌گونه‌ای که درنهایت ضمن پیشگیری و حل مشکلات شهری به یک پیشرفت و بهبود پایدار کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و محیطی در این بافت‌ها منجر شود.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در کنار اقدامات عمرانی در حوزه ساخت مسکن، راه و بزرگراه‌ها با توجه ویژه به حوزه بازآفرینی شهری سعی در ایجاد مکان مناسب برای زندگی شهروندان ساکن مناطق حاشیه شهرهای استان دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: به‌منظور رشد و توسعه حوزه فرهنگی در نقاط حاشیه شهرهای استان این اداره کل در سال‌های اخیر اقداماتی نظیر ساخت کتابخانه، راه‌اندازی سینما سیار و بازارچه‌های محلی برای فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه اجتماعی را در اولویت کاری خود قرار داده نتایج مطلوب آن در کشف استعدادها برتر در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی استان قابل‌مشاهده است.

به گزارش ایرنا در این نشست که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار شد از جمعی از کودکان بااستعدادهای ویژه و خیران حوزه کودک نقاط حاشیه شهر زاهدان تجلیل شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha