خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12110
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۴

افتتاح نمایندگی اداره دامپزشکی در زرآباد/یکی از قطب‌های مهم دام‌پروری زرآباد است

افتتاح نمایندگی اداره دامپزشکی در زرآباد/یکی از قطب‌های مهم دام‌پروری زرآباد است
فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان، گفت: این شهرستان با دارا بودن 35 هزار دام سبک و سنگین یکی از قطب های مهم و تأثیرگذار دام‌پروری در استان است.

به گزارش اس.بی پرس، نعمت‌الله نجاری در جلسه شورای دامپزشکی شهرستان زرآباد در حضور مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان و روسای ادارات سطح شهرستان، اظهار داشت: 75 کیلومتر مرز آبی و وجود مجهزترین اسکله صیادی جنوب شرق در زرآباد می‌توان با راه‌اندازی بازارچه محلی علاوه بر صادرات محصولات کشاورزی صادرات دامی را به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس داشته باشیم.

وی با اشاره به استعلام نهایی برای ایجاد چهار مرغداری دیگر در شهرستان زرآباد تصریح کرد: با برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت می‌توان به سمت دامداری صنعتی نیز پیش رفت.

فرماندار زرآباد ادامه داد: باوجود آمار بالای شهرستان در پرورش دام سبک و سنگین متأسفانه سهمیه سبوس برای دامداران این شهرستان ناچیز است و نیاز مبرم است سهمیه ویژه سبوس برای دامداران این منطقه در نظر گرفته شود.

نجاری افزود: در چند سال گذشته شاهد تلف شدن بسیاری از پرندگان وحشی یا کریم و قمری در شهرستان زرآباد بودیم و نگرانی‌ها از سرایت این بیماری به طیور محلی وجود دارد و می‌طلبد برنامه‌های در این خصوص از سوی دامپزشکی استان اتخاذ شود.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه، گفت: برای سلامت دام و طیور شهرستان زرآباد از هیچ‌گونه اقدامی دریغ نخواهد شد.

مهدی حسینی با اشاره به اجرای طرح پیشگیری از بیماری لمپی اسکین در شهرستان زرآباد، اظهار داشت: مهم‌ترین زیان و مشکلات ناشی از این بیماری لطمه اقتصادی دام و کاهش فرآورده‌های سالم شیری خواهد بود.

وی افزود: هر موقع دامداران شهرستان زرآباد اعلام آمادگی کند به‌منظور کاهش مخاطرات بهداشتی، غذایی و سلامت، کلاس‌های آموزش و ارتقای فرهنگ دامداری در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه چند نیرو در حوزه دامپزشکی برای شهرستان زرآباد جذب‌شده است، ادامه داد: سعی خواهیم کرد از اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی و اعتبارات خود سازمان، ساختمان دامپزشکی شهرستان را تکمیل و راه‌اندازی کنیم.

لازم به ذکر است، با حضور فرماندار شهرستان زرآباد و مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، نمایندگی اداره دامپزشکی در این شهرستان راه‌اندازی شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha