خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12111
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۰
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

برای تأمین آرد شهری از سهمیه روستایی کاسته نشود

برای تأمین آرد شهری از سهمیه روستایی کاسته نشود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان در کارگروه گندم، آرد و نان استان گفت: در قیاس با شهرنشینان روستاهای استان مصرف نان بیشتری دارند و این بدان معناست که تأمین آرد روستاییان نسبت به واحدهای نانوایی شهری اهمیت کمتری دارد بنابراین به‌هیچ‌عنوان نباید برای تأمین آرد شهری از سهمیه واحدهای روستایی کاسته شود و بجای آن باید سهمیه آرد نانوایی‌هایی که کم‌کاری دارند کاهش یابد و سهمیه واحدهای متخلف قطع شود.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر ماندانا زنگنه افزود: نانوایی‌هایی که تخلف نداشته‌اند و عملکرد آن‌ها صادقانه بوده اگر فروش اقتصادی ندارند از محل آرد شناور سهمیه اضافه دریافت کنند تا به فروش اقتصادی برسند.

زنگنه بیان کرد: برای کنترل کیفیت و قیمت نان در سال گذشته ۱۰۵۹۸ بازرسی از نانوایی‌های استاد انجام شد که تشکیل ۷۶۸ پرونده تخلف نتیجه آن‌ها بود و درنهایت واحدهای متخلف به‌طور مجموع ۱۰ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال جریمه نقدی شدند.

وی افزود: در ۶ ماهه ابتدایی امسال هم ۵۸۷۷ بازرسی از واحدهای نانوایی صورت گرفت که با تشکیل ۳۰۶ پرونده تخلف همراه شد و درنهایت علاوه بر صدور ۱۶ میلیارد و ۹۱۱ میلیون ریال جریمه، سهمیه آرد ۱۵۳ واحد متخلف درمجموع به میزان ۷۳۲ تن نیز کسر شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha