خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12115
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۰

رسانه‌ها موتور پیشران یک منطقه هستند که می‌توانند پیشرفت هر شهر و استانی را رقم بزنند

رسانه‌ها موتور پیشران یک منطقه هستند که می‌توانند پیشرفت هر شهر و استانی را رقم بزنند
محمدهادی طهرانی مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان با حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی امام‌جمعه شهرستان زابل دیدار و گفت‌وگو نمودند.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی امام‌جمعه شهرستان زابل در این دیدار بیان نمودند: می‌بایست رسانه‌ها دارای خط سیر مشخص و معین و استراتژی بلندمدت در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی باشند تا در راستای رصد و شناخت پتانسیل‌ها و چالش‌ها و بیان آن به نحو صحیح و با رعایت اصل امانت‌داری و امیدبخشی مؤثر باشند و در کنار نقدهای سازنده و کارشناسی، با نگاه و دید منطقی به آینده در مسیر پیشرفت و امیدآفرینی قدم بردارند. درواقع رسانه‌ها موتور پیشران یک منطقه هستند که می‌توانند پیشرفت هر شهر و استانی را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه برخی از رسانه‌های به‌جای اینکه به دنبال صدق باشند به دنبال هیاهوی رسانه‌ای هستند گفت: جامعه ما امروز نیاز به رسانه جامع دارد، متأسفانه امروز رعایت اخلاق در برخی از رسانه‌ها دیده نمی‌شود.

امام‌جمعه شهرستان زابل تصریح کرد: امروز با توجه به شرایط پیش رو نیازمند امیدآفرینی در جامعه هستیم اما این موضوع هم در برخی از رسانه‌ها دیده نمی‌شود که می‌تواند یک آسیب بزرگ باشد.

وی با بیان اینکه انتظار ایجاد رسانه‌های تخصصی با محوریت آسیب‌شناسی، اقتصادی، فرهنگی و حتی ورزشی در منطقه سیستان داریم ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایل عدم پیشرفت زابل سیاسی کار کردن رسانه‌ها در منطقه است که آن‌ها را از مأموریت اصلی‌شان دور کرده است.

امام‌جمعه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: می‌توانیم از ظرفیت رسانه‌ها برای پیشرفت منطقه و همچنین تکمیل برخی از پروژه‌های نیمه‌تمام استفاده کنیم.

محمدهادی طهرانی مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از امام‌جمعه شهرستان زابل به جهت همراهی و همدلی با رسانه‌های منطقه گفت: همراه بودن مسئولان با رسانه‌ها موجب توسعه و پیشرفت آن منطقه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۳۶ رسانه دارای مجوز در سطح استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند گفت: از این تعداد ۶۹ نشریه چاپی و ۶۷ نشریه به‌صورت‌ الکترونیک فعالیت دارند و متأسفانه عدم‌حمایت از رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های مکتوب باعث شده روز بروز شاهد تعطیلی و یا ماده ۱۶ شدن آن‌ها باشیم.

طهرانی مقدم با گزارشی از سفر خود به سیستان خاطرنشان کرد: به جهت ساماندهی و رفع مشکلات اصحاب رسانه منطقه سیستان با تصمیم هیئت‌مدیره خانه مطبوعات استان مقرر شد بر اساس ضوابط نسبت به راه‌اندازی دفتر نمایندگی این تشکل در زابل اقدام کنیم.

وی صنعتی نبودن استان و به‌تبع عدم وجود اسپانسرهای مالی برای حمایت از رسانه‌ها را یکی از خلأهای جدی در منطقه عنوان کرد و افزود: حذف اشتراکات نشریات از ادارات بر سایر مشکلات رسانه‌ها نیز اضافه‌شده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه رسانه ابزار توسعه شناخته می‌شود خاطرنشان کرد: رسانه‌های موفق هر منطقه در کنار مسئولین می‌توانند نقش بسزایی در توسعه ایفا کنند و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اولویت خانه مطبوعات در سال جاری توانمندسازی اصحاب رسانه با آموزش‌های تخصصی خواهد بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha