خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12117
۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۴۷

۵٨ هکتار از اراضی ایرانشهر به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص یافت

۵٨ هکتار از اراضی ایرانشهر به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص یافت
مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: کشاورزان ایرانشهری به دلیل وجود شرایط مناسب آب و هوایی ۵٨ هکتار از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص دادند.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با بیان اینکه ایرانشهر در کشت محصولات سبزی و صیفی‌جات در سیستان و بلوچستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: در هر مترمربع از گلخانه‌ها حدود ۱۸ تا ۲۵ کیلوگرم و در فضای باز حدود پنج کیلوگرم خیار تولید می‌شود که این نشانگر تولید محصول در واحد سطح گلخانه است.

وی تولید خارج از فصل، امکان کنترل عوامل محیطی، امکان کشت هر محصول در هر منطقه آب و هوایی، کنترل آفات و بیماری‌ها، مصرف کمتر آب، راندمان بالای تولید، دوام محصول پس از برداشت و قیمت بالاتر محصول برای فروش در خارج از فصل را از مزایای کشت گلخانه‌ای خیار عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به مصرف بهینه آب در کشت‌های گلخانه‌ای افزود: مصرف آب برای تولید یک کیلوگرم خیار در فضای باز بیش از ۶۷۰ لیتر و در فضای گلخانه‌ای ۴۵ لیتر است.

وی بیان کرد: در سال گذشته کشاورزان ایرانشهر بیش از ١١ هزار تن خیار برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

ایرانشهر با حدود ١٨ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و ١٢ هزار بهره‌بردار به‌عنوان یکی از مناطق مستعد کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha