خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12123
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۴:۱۳

انعقاد توافقنامه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان به‌منظور سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری استان

انعقاد توافقنامه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان به‌منظور سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری استان
توافقنامه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان به‌منظور سرمایه‌گذاری و توسعه بخش کشاورزی و گردشگری استان در حضور آیت‌الله محامی منعقد شد.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در این نشست که با حضور مدرس خیابانی استاندار، حمید عرب نژاد رئیس شرکت هواپیمایی ماهان و سردار کرمی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق برگزار شد گفت: استان سیستان‌وبلوچستان دریایی از ظرفیت‌هاست که اگر در گذشته خوب مدیریت می‌شد در شرایط حال حاضر می‌توانست معین بسیاری از استان‌های کشور باشد اما متأسفانه در حال حاضر برای رفع نیازهای خود وابسته به دیگر استان‌های معین است.

امام‌جمعه زاهدان افزود: زمینه کار و سرمایه‌گذاری‌ها از قبل فراهم بوده و چنین اقداماتی با تأخیر انجام‌گرفته اما با این‌چنین سرمایه‌گذاری‌هایی مهم و مایه امیدواری به آینده است.

آیت‌الله محامی خواستار توزیع مناسب طرح‌ها و پروژه‌های مدنظر در نقاط مختلف استان شد و بیان داشت: باید توجه داشته باشید که در بازه زمانی مشخص اقدامات لازم صورت گرفته و در پیچ‌وخم‌های اداری متوقف نشود که در چنین صورتی کار شما و تغییر الگوی کشت برای مردم مناطق مختلف استان الگو خواهد بود.

وی ادامه داد: عدم ریسک‌پذیری افراد بومی و بی‌میلی سرمایه‌گذاران خارج استان برای سرمایه‌گذاری در سیستان‌وبلوچستان از آسیب‌های پیش روست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اظهار کرد: در ابتدای کار به دنبال آموزش و کارآموزی جوانان استان و در ادامه به دنبال کادر سازی از میان آن‌ها باشید و در نظر گرفتن پیوست فرهنگی و اجتماعی در انجام پروژه‌ها از ضروریات کار است.

در پایان این نشست مقرر گردید اراضی پیشنهادی جهت آغاز کار به شرکت هواپیمایی ماهان واگذار و این مجموعه نیز سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال متعادل در سایر نقاط استان متناسب با ظرفیت‌های کشاورزی و نیز سایر بخش‌های اقتصادی ازجمله گردشگری و توسعه خطوط پروازی را عملیاتی سازد.

لازم به ذکر است در پایان این توافقنامه توسط آیت‌الله محامی نماینده ولی‌فقیه در استان، حسین مدرس خیابانی استاندار، حمید عرب نژاد مدیر شرکت هواپیمایی ماهان و سردار کرمی فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق به امضا رسید.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha