خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12126
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۶:۲۷
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان:

سیستان و بلوچستان هرسال به ساخت ۲ هزار کلاس درس نیاز دارد

سیستان و بلوچستان هرسال به ساخت ۲ هزار کلاس درس نیاز دارد
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: رشد فزاینده آمار دانش آموزان سیستان و بلوچستان تأثیر مستقیمی بر شاخص‌های گوناگون به‌ویژه نیروی انسانی و فضاها دارد.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا رخشانی در دیدار سه‌جانبه با سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش و استاندار سیستان و بلوچستان گفت: افزایش فزاینده آمار دانش آموزان در هرسال، مؤلفه‌های مختلفی را در نظام آموزشی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رخشانی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان رتبه اول رشد جمعیت دانش‌آموزی در کشور را دارد و این موضوع همه مؤلفه‌ها اعم از نیروی انسانی، فضا و تجهیزات و مواردی از این قبیل را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه هرسال ۶۰ هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی سیستان و بلوچستان افزوده می‌شود، ادامه داد: هرسال هزاروصد کلاس درس در استان ساخته می‌شود که تقریباً ۳۰ هزار نفر دانش‌آموز را تحت پوشش قرار می‌دهد و بنابراین ۳۰ هزار نفر دیگر بدون فضای آموزشی می‌مانند و علاوه بر این، کمبود تاریخی درزمینهٔ فضای آموزشی نیز از گذشته وجود دارد.

رخشانی ادامه داد: با این رشد جمعیت دانش‌آموزی، هرسال به ساخت ۲ هزار کلاس درس نیاز داریم تا شرایط موجود را حفظ کنیم.

رخشانی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: افزایش سهمیه امسال این دانشگاه اقدامی بی‌نظیر و مثال‌زدنی در تأمین نیروی انسانی استان است و می‌طلبد موضوع افزایش حق انتخاب چندین کد رشته محل برای متقاضیان آزمون استخدامی ماده ۲۸ نیز با هدف برقراری عدالت بین داوطلبان محقق شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha