خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12132
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۷:۰۸

زمین‌گیر شدن سوداگران مرگ با ۵۳۰ کیلوگرم مواد افیونی در ایرانشهر

زمین‌گیر شدن سوداگران مرگ با ۵۳۰ کیلوگرم مواد افیونی در ایرانشهر
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از عملیات مسلحانه شب گذشته تکاوران انتظامی استان با قاچاقچیان مواد مخدر در محور «ایرانشهر به مهرستان» خبر داد و گفت: در این درگیری سنگین ۵۳۰ کیلوگرم تریاک و حشیش کشف شد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد اعضای یک باند مسلح و سازمان‌یافته قاچاق مواد افیونی قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از مناطق مرزی استان به شهرستان‌های «ایرانشهر» و «مهرستان» و سپس قاچاق آن به نقاط مرکزی کشور را دارند.

وی افزود: در همین رابطه شب گذشته جان‌برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ایرانشهر با پشتیبانی اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی به رصد و کنترل مسیر تردد قاچاقچیان پرداخته و سرانجام اعضای این باند مسلح را که با ۲ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر، در محور اصلی «ایرانشهر -مهرستان» بودند شناسایی و به آن‌ها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ با مشاهده عوامل انتظامی بدون توجه به اخطار‌های صادره، به سمت آن‌ها تیراندازی و با سرعت به یک مسیر فرعی تغییر مسیر دادند که پس از طی مسافتی بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو‌های حامل مواد به ارتفاعات منطقه متواری شدند.

سردار طاهری بیان داشت: تکاوران پلیس در این عملیات مقتدرانه یک نفر از قاچاقچیان را دستگیر و در بازرسی از خودرو‌های توقیفی آنان، مقدار ۳۵۶ کیلو و ۹۰۰ گرم تریاک و ۱۷۳ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش مجموعاً به مقدار ۵۳۰ کیلو و ۵۰۰ گرم به همراه یک قبضه سلاح کلاش با ۲۳ فشنگ جنگی کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای متواری این باند، خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی استان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد افیونی حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با این پدیده شوم و خانمان‌سوز از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha