خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12138
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۷
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید به بهترین شکل آماده شود

زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید به بهترین شکل آماده شود
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی در دانشگاه‌ها به‌ویژه در حوزه خوابگاه‌ها، سلف‌سرویس و کلاس‌ها رعایت و زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی دانشگاه‌ها باید به بهترین شکل آماده شود.

به گزارش اس.بی پرس، ابوذر کوثری روز پنجشنبه در نشست کمیسیون دانشجویی شورای تأمین سیستان و بلوچستان که با حضور روسای دانشگاه‌های سطح استان و معاونان فرهنگی و دانشجویی برگزار شد اظهار داشت: با عنایت به اینکه موضوع بازگشایی احتمالی دانشگاه‌ها از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری مطرح‌شده نشست کمیسیون دانشجویی با هدف تبیین شرایط پیشرو و بررسی چالش‌های احتمالی در این زمینه برگزار شد.

وی افزود: با عنایت به بیماری منحوس کرونا رخوتی در حوزه آموزش و پژوهش صورت گرفته که باعث آسیب‌هایی شده و می‌بایست با برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از ادامه این روند در محیط‌های دانشگاهی گام‌های مؤثری برداشته شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به اینکه سلامت دانشجویان و اساتید باید تأمین شود دانشگاه‌ها برای واکسیناسیون اعضای هیئت‌علمی، کارمندان و دانشجویان به نحو مطلوب برنامه‌ریزی کنند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه ریل‌گذاری شده می‌بایست دانشگاه‌ها در این امر مهم به نحو مطلوب نقش‌آفرینی و از طریق ظرفیت‌های موجود شرایط را برای پیوند دانشگاه و صنعت تجارت مبتنی بر یک راهبرد اجرایی و هدفمند فراهم کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha