خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12142
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۷

کارگردان فیلم لیپار جایزه خود را به نوجوان شهید علی لندی تقدیم کرد

کارگردان فیلم لیپار جایزه خود را به نوجوان شهید علی لندی تقدیم کرد
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: حسین ریگی کارگردان فیلم سینمایی «لیپار» که اثر وی در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان خوش درخشید، جایزه خود را از طرف عوامل تهیه فیلم و مردم سیستان و بلوچستان به نوجوان شهید «علی لندی» تقدیم کرد.

به گزارش اس.بی پرس، طاهره شهرکی اظهار داشت: فیلم سینمایی «لیپار» با حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی سعیدخانی در شهر بندری چابهار تولیدشده است.

وی افزود: لیپار موفق به دریافت ۲ پروانه زرین و ۲ دیپلم افتخار از سوی هیئت‌داوران سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار اضافه کرد: این جشنواره که مهرماه جاری در تهران و هم‌زمان در اصفهان برگزار شد، در بخش ملی جشنواره «حسین ریگی» دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین کارگردانی و همچنین بهترین دستاورد هنری را «مسعود ‌سخاوت دوست» سازنده موسیقی متن فیلم دریافت کردند.

به گفته وی، حسین ریگی کارگردان بومی اهل سیستان‌ و بلوچستان در اقدامی قابل‌تحسین این فیلم را به شهید نوجوان «علی لندی» تقدیم کرد.

«شهید علی لندی، دانش‌آموز اهل ایذه که برای نجات جان ۲ نفر از همسایه‌ها خودش را به خطر انداخت و صفحه‌ای جدید از ترویج فرهنگ جانبازی، قهرمانی و ازخودگذشتگی را برجا گذاشت»

شهرکی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار همواره در راستای تحقق مسئولیت‌های اجتماعی با هدف معرفی فرهنگ و زیبایی‌های قوم اصیل ایرانی بلوچ از هنرمندان و فیلم‌سازان حمایت کرده و می‌کند.

وی بیان داشت: در فیلم لیپار از بازیگران بومی در کنار بازیگران مطرح کشور استفاده‌شده است که خود این اتفاق باعث ایجاد انگیزه در بین جوانان و نوجوانان خواهد شد.

 

اقدام شهید علی لندی برایم ارزشمند بود

حسین ریگی کارگردان لیپار در خصوص اهدای جایزه فیلم به نوجوان شهید اظهار داشت: قطعاً علی لندی همچون سایر نوجوانان میهنمان، رؤیاهای و خیال‌های خودش را داشت که در جریان یک اتفاق، بین دوراهی قرار می‌گیرد که آیا مسیر رؤیاهایش را دنبال کند یا اینکه جان دو هم‌وطن را نجات دهد. اقدام این نوجوان شهید برای من و سایر همکارانم بسیار ارزشمند بود.

وی تصریح کرد: همچنین در این فیلم محمد دستواره نارویی، مهدی دین‌ محمد پور، مهران داروزائی، عرشیا سروری مقدم و فاطمه سالاری که همگی از نوجوانان بومی سیستان و بلوچستان هستند ایفای نقش کردند.

مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی با حضور «محمد خزاعی» معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی، هنرمندان و عوامل اجرایی جشنواره برگزار شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha