خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12144
۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۶
معاون استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

ایجاد آزمایشگاه جامع استاندارد یکی از الزامات توسعه سواحل مکران

ایجاد آزمایشگاه جامع استاندارد یکی از الزامات توسعه سواحل مکران
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آینده عظیم اقتصادی سواحل مکران از حضور سرمایه‌گذاران در راستای پیشبرد اهداف توسعه این منطقه حمایت می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر «ماندانا زنگنه» در جلسه شورای استاندارد استان که با دستور کار توسعه سواحل مکران در سالن جلسات فرمانداری کنارک برگزار شد؛ افزود: در حوزه سواحل مکران اقدامات قابل‌توجهی شده و پروژه‌های بزرگ سرمایه‌گذاری در چهار شهرستان این سواحل در حال اجرا هستند و بر این مبنا بندر چابهار طی دو سال آینده شاهد حجم عظیمی از واردات و صادرات کالا خواهد بود و بنابراین باید برای روزهای پرکار پیشرو آمادگی کامل را داشت.

وی بیان کرد: ایجاد آزمایشگاه جامع یکی از ملزومات این منطقه به شمار می‌رود و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توانند از اکنون برای ساخت آن وارد عمل شود و از شرایط اقتصادی که دو سال آینده به وجود می‌آید بهترین بهره را ببرند و هزینه‌های خود را جبران کند.

زنگنه افزود: با توجه به اهمیت توسعه صادرات از سواحل مکران باید دستگاه‌های اجرایی مستقر در این سواحل فعالیت‌های خود را گسترش دهد و به‌تناسب آرن در مرز ریمدان نیز باید دستگاه‌ها مستقر شود چراکه فعال شدن آن‌ها یکی از ضرورت‌ها لازم برای تبدیل‌شدن به یک مرز فعال و اقتصادی در این سواحل است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha