خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12150
۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۰۵:۴۴
معاون وزیر کشور؛

بازرگانان سیستان و بلوچستان ۱۱۱ میلیارد تومان تخفیف گرفتند

بازرگانان سیستان و بلوچستان ۱۱۱ میلیارد تومان تخفیف گرفتند
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: طی ۶ ماه نخست امسال در استان سیستان و بلوچستان از ۱۱۱ میلیارد تومان تخفیف سود بازرگانی استفاده شد.

به گزارش اس.بی پرس، بابک دین‌پرست شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای اداری «شهرستان زرآباد» که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و فرمانداران چهار شهرستان حوزه سواحل مکُران و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌ها و معتمدان و ریش‌سفیدان زرآباد در این شهرستان برگزار شد، افزود: آنچه امروز برخی دستگاه‌ها به‌عنوان فعالیت‌های توسعه سواحل مکران عنوان می‌کنند درواقع وظایف معمولی و روزانه آن‌ها بوده و نباید از آن فعالیت‌ها به‌عنوان پروژه‌های توسعه‌ای یاد کرد.

وی تصریح کرد: باید در کنار فعالیت‌های روزانه، برای توسعه سواحل مکُران اقدام ویژه‌ای تدوین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور گفت: برای رفع مشکل واحدهای اقتصادی فعال در شهرستان‌های سواحل مکُران حوزه سیستان و بلوچستان باید کارگروه‌های ویژه ایجاد و مشکلات آن‌ها بررسی و رفع شود.

 

سند توسعه شهرستان زرآباد در حال تدوین است

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان هم در این جلسه افزود: رونق شهرستان‌های تازه تأسیس و رسیدن به اهداف تعیین‌شده برای آن‌ها نیازمند فعال شدن دستگاه‌های اجرایی و به‌کارگیری نیروی انسانی کارآزموده است بنابراین باید نیروی انسانی موردنیاز این شهرستان‌های نوپا تأمین شود.

وی بیان کرد: فعال کردن ظرفیت‌های بالقوه استان نیازمند فراهم‌سازی زیرساخت‌هاست بنابراین اگر در این خصوص نگاه ویژه‌ای انجام نشود پیشرفتی در آن‌ها رخ نخواهد داد.

زنگنه افزود: برای سرعت بخشیدن به رونق اقتصادی منطقه باید به دنبال تکمیل زنجیره ارزش در کشاورزی بود و با ورود صاحبان سرمایه بومی منطقه علاوه بر فعال کردن اقتصاد سواحل مکران می‌توان این زنجیره را نیز تکمیل کرد.

بابک دین‌پرست و هیئت همراه پس از ورود به شهرستان زرآباد مورد استقبال ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان، نعمت‌الله نجاری فرماندار زرآباد، حمیدالدین یوسفی فرماندار کنارک، رحمدل بامری فرماندار ویژه چابهار و عادل مزاری دبیر توسعه سواحل مکران و جمعی از مسئولان قرار گرفت و پس‌ازآن از مجتمع کشت و صنعت، باغ‌های کشت انگور دریایی و مورینگا در شهرستان زرآباد بازدید کرد.

نشست جمع‌بندی با حضور مدیران در راستای بررسی مشکلات طرح‌های اقتصادی سواحل مکُران امروز (جمعه) در چابهار برگزار خواهد شد.

گفتنی است حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به حوزه سواحل مکران بدون اطلاع قبلی و سرزده انجام شد. وی در ادامه سفر دو روزه خود به استان هرمزگان وارد حوزه سواحل مکران سیستان و بلوچستان شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha