خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1216
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۲۱:۱۲
همزمان با آغاز رزمایش جهادگران سلامت در سیستان وبلوچستان رخ داد؛

خدمت بی منت بیش از 23 هزار جهادگر در خط مقابله با کرونا/فعالیت150 گروه جهادی در جبهه مدافعان سلامت

خدمت بی منت بیش از 23 هزار جهادگر در خط مقابله با کرونا/فعالیت150 گروه جهادی در جبهه مدافعان سلامت
سردار امان اله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: با هماهنگی هایی که با وزارت بهداشت انجام گرفته بیش از 23 هزار نفر از بسیجیان سراسر استان در کنار کادر بهداشت و درمان آماده خدمت رسانی به مردم عزیز استان هستند.

به گزارش اس.بی پرس، سردار امان اله گشتاسبی در مراسم آغاز رزمایش جهادگران سلامت رزمندگان خدمت بی منت بیان کرد: با توجه به اتفاقات ناگواری که در کشور ما رخ داد و تعدادی از هموطنان ما گرفتار بیماری شده اند، مانند گذشته که هر اتفاقی در کشور رخ میداد بسیجیان اولین نفراتی بودند که پا به عرصه کمک رسانی می گذاشتند، این بار نیز به صورت خودجوش و جهادی برای کمک رسانی به مردم وارد عرصه شدند.

 


فرمانده سپاه سلمان استان افزود: در این کار خیری که عزیزان بسیجی و جهادی شروع کردند و با توجه به اینکه این ویروس کرونا، سلامت مردم را نشانه گرفته و سلامت مردم همیشه دربالاترین اولویت های مسئولین ماست، امیدواریم با کمک و همکاری مردم، مسئولین و جهادگران بسیجی و با توکل به خدا این مشکل را هرچه سریعتر برطرف کنیم.

 

 

وی افزود: امروز تمامی برادارن و خواهران بسیجی در کنار مسئولینی که درحال زحمت هستند به میدان آمدند تا بتوانیم به مردم کمک کرده و آن استرس و نگرانی که مردم ما را اذیت می کند با امیدواری و توکل برخداوند از بین ببریم و سلامتی که بزرگترین اصل جامعه است را به کشور برگردانیم.
 

 

گشتاسبی خاطرنشان کرد: این اقدام جهادی تنها برای شهرستان زاهدان نیست بلکه با هماهنگی هایی که با وزارت بهداشت انجام گرفته بیش از 23 هزار نفر از بسیجیان سراسر استان در کنار کادر بهداشت و درمان آماده خدمت رسانی به مردم عزیز استان هستند.

 

 
باید از این ظرفیت بسیجیان جهادی در مجموعه ستاد کرونا استفاده کرد

علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان نیز در این مراسم گفت: بسیج در زمان های خطر نشان داده که خادم مردم بوده و امروز نیز در خط مقدم جبهه جهاد پزشکی درحال مقابله با این ویروس است و درواقع مجموعه بسیجیان ما برخود لازم دانستند تا از اولین دقایق حضور فعالی داشته و بالغ بر 150 گروه جهادی درسراسراستان با مدیریت و کمیته ای که به ریاست سردار فرمانده سپاه سلمان تشکیل شد در چند جبهه وارد عرصه خدمت رسانی شدند.
 

 

این مقام مسئول افزود: جبهه اصلی کار بیمارستانی و درمانی بود که کادر درمان درآنجا به جهاد و خدمت مشغولند و جبهه دیگر حضور مردم در صحنه و علی الخصوص بسیجیان تحت عنوان گروههای جهادی بود که در همان روزهای اول با ضدعفونی مساجد،اماکن و معابرشهر وارد خدمت شد.
 

 

وی ادامه داد: امروز افتخار داریم که توسط بسیج سازندگی و درکارگاههای ما بیش از 135 هزار ماسک تولید شده ومواد ضدعفونی کننده نیز در بین مردم پخش شده است.

 

 

جعفری با اشاره به اینکه یکی از اهداف این طرح آرامش دادن به جامعه است، گفت: تولید محتوای آرامش بخش در فضای جامعه یکی از اهداف این بسیجیان است چرا که همانطور که باید موارد بهداشتی را رعایت کرد، باید مردم ما آرامش داشته باشند تا بتوانند با آمادگی کامل و دقت این ویروس را شکست دهند.

 

 

وی با اشاره به مکان هایی که توسط این جهادگران ضدعفونی خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه در چندین نقطه از شهر این ضدعفونی قبلا انجام گرفته اما امروز به عنوان شروع این رزمایش، بخشی از خیابان شهید بهشتی که توسط شهرداری ضدعفونی نشده امروز توسط جهادگران خدمت بی منت گندزدایی و ضدعفونی می شود و ادامه این کاررا به واسطه موادی که در ضدعفونی استفاده می شود به عصر و شب موکول می کنیم تا برای افراد خطری نداشته باشد.

 

 

جعفری در پایان با اعلام آمادگی بیشتر برای خدمت رسانی و کمک به ستاد کرونای استان، خاطرنشان کرد: باید از این ظرفیت بسیجیان جهادی در مجموعه ستاد کرونا استفاده کرد چراکه آنها بی منت و برای کمک به مردم می توانند کمک رسان باشند و بسیج سازندگی همچنین آمادگی دارد تا هر زمانی که مواد اولیه تولید ماسک تامین شود به تعداد زیادی ماسک برای استفاده مردم تولید کند و یا اینکه اگر مواد ضدعفونی در اختیار گروههای جهادی قرار گیرد تمامی نقاط شهرتوسط این عزیزان ضدعفونی شود.
 

 

انتهای پیام/

منبع : asrehamoon.ir

نظرات شما

capcha