خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12160
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۱:۴۷

پایداری برق فنوج با اجرای پروژه های بزرگ برق‌رسانی‌

پایداری برق فنوج با اجرای پروژه های بزرگ برق‌رسانی‌
با بهره‌برداری از پست 230 مگاوات فنوج، برق این شهرستان پایدار و افت‌ ولتاژ در بیش از 50 روستا و در مرکز شهر فنوج به‌طورکلی رفع شد.

به گزارش اس.بی پرس، فرماندار فنوج گفت: این طرح از نیمه سال گذشته به بهره‌برداری رسیده است و با بهره‌برداری از آن افت‌ ولتاژ در بیش از 50 روستا و در مرکز شهر فنوج به‌طورکلی رفع شده است.

 مشتاق احمد ریگی گفت: پس از بهره‌برداری از پست 230 مگاوات فنوج، یک خط 132 مگاواتی دیگر به طول 60 کیلومتر و با اعتبار 100 میلیارد تومان برای رفع افت ولتاژ برق در بخش کتیچ، در کمتر از یک سال بلافاصله عملیات اجرایی آن آغازشده است که قرار است تا قبل از سال 1400 این پست برق 132 مگاواتی نیز به بهره‌برداری برسد.

ریگی افزود: در چند سال گذشته سه پروژه بزرگ برق‌رسانی (پست برق مسکوتان، پست برق فنوج، پست برق کتیچ) اجرا و یا در حال اجراست که می‌تواند مشکل افت ولتاژ برق مشترکان را در شهرستان فنوج برای همیشه حل کند.

همچنین ناصری معاون برق منطقه‌ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ازآنجایی‌که شهرستان فنوج یکی از قطب های معدنی استان است،‌برای استفاده بیشتر از معادن و شکوفایی ذخایر معدنی در این شهرستان، وجود برق قوی یکی از مهم‌ترین ضروریات است که می‌تواند اشتغال‌زایی خوبی به دنبال داشته باشد.

ناصری تأکید کرد: پست 132 کتیچ کمک زیادی به استخراج و فرآوری معدن مس ذرتی (کوه ذرتی) می‌کند و علاوه بر آن مشکل افت ولتاژ برق بیش از 20 هزار نفر جمعیت را دو بخش کتیچ واقع در شهرستان فنوج و بخش جلگه چاه هاشم واقع در شهرستان هم‌جوار دلگان را حل کند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha