خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12166
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۳:۱۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۶ هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۱۲۶ هزار نفر فراتر رفت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۱۲۱ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس در استان به ۱۲۶ هزار و ۲۳ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی‌شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته فوتی ناشی کرونا در سیستان و بلوچستان ثبت نشد.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۴۹ بیمار حاد تنفسی و ۴۶ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: ازآنجایی‌که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری ست شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ کمبودی در داروهای ضدویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد.

هاشمی شهری بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام‌شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به‌شدت کاسته و این روند کاهشی موارد ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha