خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12170
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۴:۲۴
فرماندار چابهار عنوان کرد:

استقرار دانشگاه علوم پزشکی در سواحل مکران نیاز اساسی شهرهای ساحلی سیستان و بلوچستان

استقرار دانشگاه علوم پزشکی در سواحل مکران نیاز اساسی شهرهای ساحلی سیستان و بلوچستان
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلی که گریبان گیر منطقه سواحل مکران است نبود دانشگاه علوم پزشکی بوده که با استقرار دانشگاه علوم پزشکی هم مشکل بزرگ بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی و هم دغدغه سرمایه‌گذارانی که در بحث سلامت نگرانی‌هایی دارند برطرف خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، رحمدل بامری در نشست بررسی موانع و مشکلات پروژه‌های سواحل مکران افزود: پیرو مصوباتی که در سند توسعه اقتصادی سواحل مکُران پیش‌بینی‌شده موانع باید برطرف و از ظرفیت‌های مهم این سواحل استفاده شود.

فرماندار در ادامه بیان کرد: استقرار برخی از ادارات کل نیز یکی از مطالبات اصلی مردم حوزه شهرهای ساحلی استان است که باید برطرف شود.

بامری همچنین به ایجاد دانشگاه فرهنگیان در این منطقه اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان خواسته به‌حق و لازم توسعه سواحل مکران است با راه‌اندازی این دانشگاه باید ابتدا توانمندسازی مردم منطقه در محوریت قرار گیرد و با این کار انتظار می‌رود حداقل شاخص‌های آموزشی در سواحل مکران ارتقا پیدا کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار به نبود کارخانه آرد در حوزه شهرستان‌های ساحلی استان نیز اشاره کرد و گفت؛ کارخانه آرد ازجمله خواسته‌های است که در تمام جلسات به آن اشاره می‌کنم و مشکلاتی که مردم سواحل مکُران برای تهیه آرد دارند در حالی هست که گندم از بندر چابهار حمل می‌شود و در شهرهای مرکزی استان تبدیل به آرد شده و مجدداً با هزینه‌های بسیار بالا به دست مردم می‌رسد، چند سالی است که کارخانه آرد در چابهار ایجادشده اما بلااستفاده مانده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha