خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12182
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۱۰
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی:

٣٢١ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان سیستان و بلوچستان پرداخت شد

٣٢١ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان سیستان و بلوچستان پرداخت شد
معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ٣٢١ میلیارد و ٨٩ میلیون ریال غرامت بیمه در زیر بخش‌های زراعی، باغی، دام و طیور و منابع طبیعی در سال زراعی ۹۹_۱۴۰۰ به‌حساب کشاورزان پرداخت‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالحمید فیروزی روز شنبه در نشست شورای معاونین مدیران جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این میزان غرامت به بیش از پنج هزار و ٨٣٣ نفر بیمه‌گذار در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی استان پرداخت‌شده است.

وی تصریح کرد: بیشترین پرداخت بیمه در زیر بخش زراعت بوده که بیش از ٣٠۴ میلیارد و ٨٢٣ میلیون ریال را به خود اختصاص داده است.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در سال زراعی گذشته ٢٨۵ میلیارد و ۴٣۴ میلیون ریال غرامت به خسارت دیدگان ناشی از خشک‌سالی در حوزه سیستان بابت بیمه محصول گندم، جو و گلرنگ پرداخت‌شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی استان و خشک‌سالی‌های پیاپی می‌بایست تلاش کنیم تا بیمه محصولات کشاورزی به‌عنوان یک فرهنگ عمومی موردتوجه قرار گیرد.

محمدعلی نیکبخت ادامه داد: ضروری است با کمک همه دست‌اندرکاران و متنفذین نسبت به توسعه بیمه و کشت‌های قراردادی به‌عنوان یک ضرورت در زیر بخش‌های کشاورزی اقدام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha