خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12191
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۹:۱۲
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

بیش از ۴۰۰ نفر از طلاب پاکستانی وارد کشور شدند

بیش از ۴۰۰ نفر از طلاب پاکستانی وارد کشور شدند
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان درباره مشکلات طلاب پاکستانی گفت: بعد از پیگیری‌های انجام‌شده تمهیدات لازم برای ورود از دو مرز زمینی میرجاوه و چابهار فراهم شد و تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از طلاب مذکور و خانواده‌هایشان موفق به ورود به کشور اسلامی ایران شده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان در خصوص مشکلات طلب پاکستانی اظهار کرد: پس از اطلاع از مشکلات طلاب پاکستانی جامعه المصطفی در ورود به مرزهای زمینی کشورمان به علت موانع مربوط به کرونا، برای حل این مسئله پیگیری‌هایی انجام که منجر به ورود تعدادی از این طلاب به کشور شد.

وی با اشاره به اینکه این طلاب مقیم قم یا مشهد هستند،‌ گفت: طلاب پاکستانی که در ماه مبارک رمضان و تعطیلات تابستان برای امر تبلیغ به کشورشان رفته بودند، در بازگشت به ایران در حالی با مانع مواجه شدند که در مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید می‌بایست در کلاس‌های درس حوزه و فرزندانشان نیز در مدارس حاضر شوند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان افزود: برای حل این مشکل، گفت‌وگو‌هایی با مسئولان ذی‌ربط ازجمله وزیر کشور، استاندار سیستان‌‌وبلوچستان، فرماندهان نیروی انتظامی و مرزبانی استان صورت گرفت که در همین راستا پیگیری و مکاتباتی هم انجام شد.

محامی با اشاره به اینکه تعدادی از طلاب وارد کشور شده‌اند، اظهار داشت: بعد از پیگیری‌های انجام‌شده تمهیدات لازم برای ورود از دو مرز زمینی میرجاوه و چابهار فراهم شد و تاکنون بیش از ۴۰۰ نفر از طلاب مذکور و خانواده‌هایشان موفق به ورود به کشور اسلامی ایران شده‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته، مقرر شد مرزهای میرجاوه و ریمدان موقتاً برای ورود طلاب پاکستانی جامعه المصطفی که دارای پاسپورت معتبر، اقامت در جمهوری اسلامی ایران، کد تحصیلی و گواهی پزشکی مبنی بر تست منفی کرونا هستند، باز باشد.

با شیوع بیماری کرونا یکی از اقداماتی که برای پیش‌گیری و مهار کرونا انجام شد، بسته شدن مرزهای زمینی با کشورهای همسایه بود، یعنی مرزها در دوره پیک بسته و پس از افول بیماری مجدداً باز می‌شدند.

تعدادی از طلاب پاکستانی در ایامی که مرز زمینی باز بود به کشور خود سفرکرده‌اند، پس از شروع پیک پنجم کرونا مرز زمینی بسته شد که پس از اتمام پیک کرونا مرز زمینی با پاکستان همچنان بسته ماند.

لذا طلاب برای ورود به کشور باید از مرز هوایی با هزینه‌ای بیش از ۱۸ میلیون تومان برای هر بلیط، به ایران سفر می‌کردند که عدم توان تأمین مخارج سفر، باعث شد منتظر باز شدن مرزهای زمینی باشند و این اتفاق مشکلاتی را برای خود و خانواده‌شان ایجاد کرد.

 

 انتهای پیام/

 

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha