خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12192
۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۳:۱۸
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی:

سیستم آموزش‌وپرورش در بلوچستان با عقب‌ماندگی تاریخی مواجه است

سیستم آموزش‌وپرورش در بلوچستان با عقب‌ماندگی تاریخی مواجه است
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم آموزش‌وپرورش در منطقه بلوچستان با عقب‌ماندگی تاریخی مواجه بوده و رفع این عقب‌ماندگی نیازمند توجه ویژه وزارتخانه است.

به گزارش اس.بی پرس، معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سیستم آموزش‌وپرورش در شهرستان‌های منطقه بلوچستان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان با عقب‌ماندگی تاریخی مواجه بوده و رفع این عقب‌ماندگی نیازمند توجه ویژه وزارتخانه است.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: بیشترین تعداد دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در کشور که شامل چند هزار دانش‌آموز است، مربوط به منطقه بلوچستان بوده و عمده علت آن نداشتن اسناد هویتی بخشی از این کودکان، مشکلات معیشتی و همچنین کمبود زیرساخت‌های آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: پراکندگی جمعیت روستایی در جنوب استان هم به موضوع بازماندگان از تحصیل دامن زده و راه‌حل آن طرح روستا مرکزی است که بر اساس آن مقرر بوده دانش‌آموزان به منطقه توسط وسیله نقلیه به مدرسه یک روستای مرکزی منتقل شوند، اما در حال حاضر آموزش‌وپرورش بخشی از هزینه حمل‌ونقل را نمی‌پردازد و همین امر موجب شده بخشی از دانش‌آموزان از تحصیل بازبمانند.

سعیدی تصریح کرد: تحول در استان محروم سیستان و بلوچستان باید از همین نظام آموزش‌وپرورش کلید بخورد چرا که کودکان سرزمین من در صورت تحصیل به‌موقع خواهند توانست در آینده نزدیک استان خویش را آباد کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha