خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 1220
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۲۲:۰۲
چرایی شلوغی صف های گاز در شمال سیستان وبلوچستان

فرماندار زابل: گاز داریم اما درب منزل!

فرماندار زابل: گاز داریم اما درب منزل!
دلیل شلوغی صف های گاز در زابل مشخص شد.

به گزارش اس.بی پرس، صف های شلوغ دریافت گاز در زابل زمستان امسال در مقاطع کوتاهی آغاز و بعد از چند روز فروکش کرد ، این روند در روزها پایانی سال مجدداً آغاز شده است.


شهروندان سیستانی معمولا برای تهیه مواد مایحتاج زندگی به زابل مراجعه می کنند که همین امر باعث شده است تا کپسول گاز مورد نیاز خود را نیز هم از این شهرستان تهیه کنند.


در همین راستا با توجه به نیاز خود مردم شهرستان ، تقاضا برای گاز افزایش می یابد و در نتیجه باعث تشکیل صف های طولانی گاز خواهد شد.

 

یکی از شهروندان سیستانی گفت: برای خرید یک کپسول گاز چند ساعت باید در صف های طولانی بایستیم ، این روند چند روز است که آغاز شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم از ایستادن در این صف ها ترس دارند.


وی افزود: بعد از گران شدن بنزین بسیاری از رانندگان بجای بنزین از گاز LPG استفاده می کنند که همین امر باعث شده است تا بسیاری از گاز سهمیه شهروندان از جایگاه های گاز خارج شود.

 

این شهروند سیستانی بیان داشت: برخی از شهروندان نیز بجای سهمیه مورد نیاز خود بیش از ۱۰ کپسول گاز را برای تعویض به درب شرکت سیلندر پر کنی می آورند .


وی همچنین افزود: شرکت سیلندر پر کنی شهرستان هیرمند چند روز است پاسخ شهروندان را نمی دهد و ما مجبور هستیم به زابل برای تهیه گاز مراجعه کنیم.

 

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص گفت: گاز مایع به مقدار کافی در شهرستان زابل وجود دارد اما مردم باید آن را درب منازل دریافت کنند.

 

وی افزود: تعداد ۲۰ نفر معتمد از محلات، بیست تن از نیروهای بسیجی و با حضور بازرسان تعزیرات حکومتی و اداره صنعت و معدن برابر با لیست نفت خانگی گاز هم در محلات توزیع می شود.

 

فرماندار زابل تصریح کرد: گاز به مقدار کافی روزانه وارد زابل می شود اما از سایر شهرستان ها برای دریافت گاز به زابل مراجعه می کنند که این امر باعث شده است تا صف های گاز تشکیل شود.

 

وی بیان داشت: فرمانداران سایر شهرستان ها باید مشکل گاز خود را حل کنند چرا که سهمیه گاز زابل مربوط به شهروندان ساکن این شهرستان است و در بین اهالی سایر شهرستان ها توزیع نخواهد شد.

 

گنجی خاطرنشان کرد: برای دریافت مشکلات و پاسخگویی به نیاز مردم پنج خط تلفن نیز پیشبینی شده است که تا پایان فروردین ماه این طرح اجرایی خواهد شد.

 

وی همچنین گفت : با توجه به شیوع ویروس کرونا مردم از تجمع خودداری کنند چرا که گاز مایع با حضور بسیجیان و بازرسان ادارات مختلف در محلات توزیع می شود.

 

فرماندار زابل بیان داشت: در طرح توزیع گاز در محلات هیچ محدودیتی برای شهروندان وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

منبع : oshida.ir

نظرات شما

capcha