خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12207
۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۷
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان:

واکسینه شدن بیش از ۱۴۹ هزار دانش‌آموز در سیستان و بلوچستان

واکسینه شدن بیش از ۱۴۹ هزار دانش‌آموز در سیستان و بلوچستان
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان گفت: تعداد ۲۵۴ هزار دانش‌آموز در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال وجود دارد که تاکنون از این تعداد ۱۴۹ هزار و ۲۳۶ نفر واکسینه شده‌اند که این رقم واکسیناسیون ۵۸ درصدی این رده سنی را نشان می دهد.

به گزارش اس.بی پرس، حمید رضا رخشانی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان بیان کرد: ۸۷ پایگاه ویژه دانش‌آموزی در استان برای امر واکسیناسیون تجهیز و با کمک دانش‌آموز دانشگاه علوم پزشکی برای واکسیناسیون دانش آموزان، معلمان و والدین دانش آموزان آمادگی خواهند داشت.

رخشانی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان استان نیز افزود: ۸۵ درصد همکاران دز اول و بیش از ۵۰ درصد نیز دز دوم را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش در فرهنگ‌سازی واکسیناسیون حداکثری از دستگاه‌های پیش قدم بوده و هست، خاطرنشان کرد: «۱۱ مدرسه و سالن ورزشی آموزش‌وپرورش در زاهدان به منظور ایجاد پایگاه‌های واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرارگرفته است و در تمامی شهرستان‌ها و مناطق استان نیز این آمادگی وجود دارد تا از فضاهای آموزش‌وپرورش برای انجام واکسیناسیون استفاده شود.»

رخشانی ادامه داد: به مربیان بهداشت نیز فراخوان همکاری در اجرای طرح واکسیناسیون داده‌شده تا از ظرفیت آنان در جهت پوشش حداکثری واکسیناسیون استفاده شود.

همچنین دکتر هاشمی شهری مدیر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز از حضور گروه‌های جهادی در نقاط مختلف استان به مناسبت هفته وحدت خبر داد و افزود: این گروه‌ها با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کنار ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان به افراد، واکسیناسیون را نیز انجام خواهند داد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha