خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12286
۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۱۹
امام‌جمعه زهک:

همکاری و تعامل بین ادارات شهرستان زهک الزامی است

همکاری و تعامل بین ادارات شهرستان زهک الزامی است
نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان زهک پس از چند ماه وقفه به دلیل شرایط کرونایی با حضور امام‌جمعه شهرستان، فرماندار، مدیران ادارات و مسئولین در محل دفتر امام‌جمعه زهک برگزار شد.

به گزارش اس.بی پرس، در ابتدای نشست امام‌جمعه زهک ضمن تبریک هفته تربیت‌بدنی و هفته وحدت با تأکید بر پیگیری مصوبات شورای توسط ادارات و مسئولین و هماهنگی بین مدیران و نهادها گفت: هم‌افزایی و تجمیع و سازمان‌دهی گروه‌های جهادی مؤسسات، خیرین و نهادهای حمایتی در شهرستان باید اتفاق بیفتد تبادلات و شرح وظایف بررسی و برنامه‌ریزی‌ها به‌صورت مستمر و جامع پیگیری شود افراد نیازمند به کمک شناسایی و تحقیقات کامل شود و سپس کمک‌ها تحویل نیازمندان شناسایی‌شده شود.

امام‌جمعه زهک با تأکید بر ساماندهی سمن‌های شهرستان گفت: همکاری و تعامل برخی از ادارات شهرستان در برگزاری برنامه‌های مناسبتی و اعیاد خوب است اما متأسفانه برخی ادارات در این امور فعال نیستند و هیچ مشارکتی ندارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زهک: بر برگزاری نماز جماعت در ادارات تأکید کرد و افزود: فریضه نماز بخصوص نماز جماعت در ادارات باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

پوران دخت افزود: متأسفانه در برخی ادارات سطح شهرستان به مسئله نماز جماعت اهمیت داده نمی‌شود لذا ما از مدیران و مسئولان می‌خواهیم که در این قضیه اهتمام جدی داشته باشند.

 در ادامه حجت‌الاسلام پوران دخت امام‌جمعه شهرستان زهک به موضوع تحکیم خانواده اشاره و گفت: ادارات در بحث تحکیم خانواده و آسیب‌های آن برنامه‌هایی داشته و در قالب مقاله جمع‌آوری و ثبت شود.

 در ادامه مهندس اربابی فرماندار زهک در خصوص تحکیم خانواده سخنانی را ایراد کرد، افزود: مصوبات شورا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می شود و توسط مدیران ادارات باید پیگیری شود.

اربابی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های مناسبتی داشته باشند و از تمامی برنامه‌ها گزارش عملکرد ارائه دهند.

اربابی در خصوص تشکیل گروه‌های جهادی گفت: استقبال در این مورد زیاد است و باید تجمیع و سازمان‌دهی گروه‌های جهادی جدی گرفته شود.

اربابی گفت: حوزه‌های فرهنگی در شهرستان باید فعال شود و موضوعات مهم فرهنگی در دستور کار مدیران قرار گیرد.

 نایب‌رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر زهک افزود: فرهنگ خوداتکایی خودباوری باید آموزش داده شود تا در جامعه نهادینه شود.

در ادامه این نشست آقای اصغری دادستان شهرستان زهک درزمینهٔ شعائر اسلامی صحبت‌هایی را ایراد کرد.

و گفت؛ این شعائر به‌صورت هماهنگ در سطح شهرستان و به‌خصوص ادارات پیگیری و انجام شود.

اصغری افزود: تمام ادارات باید روابط عمومی‌های فعال فرهنگی داشته باشند و ساماندهی گروه‌های خیرین و جهادی نیز به‌صورت سلسه مراتب پیگیری شود.

 

 

 در ادامه نشست دهمرده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با ذکر گزارش عملکرد گفت: اداره ورزش و جوانان طبق مصوبات شورا کارگاه‌های: مطالبه گری، گفتمان جوانان، آسیب‌های اجتماعی، فرزند آوری و ازدواج را برگزار کردیم.

 دهمرده از امام‌جمعه و فرماندار زهک خواست تا موضوع دهکده المپیک در شهرستان زهک پیگیری شود.

در ادامه نشست سرهنگ آیت‌الله قره گوزلو فرمانده انتظامی شهرستان زهک با اشاره به برگزاری نماز جماعت ظهر به‌صورت مستمر در بین نیروی‌های انتظامی شهرستان زهک افزود: در٣ یگان انتظامی شامل قلعه‌نو، جزیرک و کمپ ١١ روحانی مقیم مستقر داریم و نماز جماعت به‌صورت کاملاً برنامه‌ریزی‌شده برگزار و برخی فعالیت‌ها شامل آموزش احکام، برگزاری زیارت عاشورا و مناسبات ملی و مذهبی و مناسبت‌های مختلف و همچنین موضوع رواج فرهنگ ایثار و شهادت شامل بازدید از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان نیروی انتظامی جز برنامه‌های ما است.

 فرمانده انتظامی شهرستان زهک در خصوص فرهنگ ترافیک گفت: در مدارس و مساجد آموزش‌هایی در قالب توصیه‌های آموزشی ارائه‌شده است.

قره گوزلو اظهار داشت: در شهرستان زهک ۱۲۲ معتاد متجاهر بی‌پناه شناسایی‌شده که با توجه به نزدیک شدن فصل سرما درتامین مواد گرمایشی و نداشتن سرپناه نیاز به کمک مسئولین شهرستان داریم.

 

 

گنجعلی رئیس اداره آموزش‌وپرورش در خصوص موفقیت دانش آموزان و آمار قبولی شهرستان در دانشگاه فرهنگیان و پزشکی در کنکور سرارسری افزود: در سال ٩٨ تفاهم‌نامه‌ای با اعتبار ٨٠ میلیون تومان با بنیاد علوی در خصوص برگزاری کلاس‌های تقویتی و تأمین وسایل کمک‌آموزشی قرارداد شد که بنیاد علوی در سه مرحله طبق قرارداد تأمین اعتبار را پرداخت کرد؛ و خواهد کرد.

گنجعلی افزود نتیجه این کمک‌ها در سال ۹۸ ۶ نفر قبولی در کنکور سراسری سال ٩٩ ۱۸ نفر و سال١٤٠٠ ۳۵ نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند و دو نفر رتبه زیر ۲۰۰۰ در پزشکی را کسب کردند.

بزی رئیس بنیاد علوی شهرستان ضمن تبریک هفته وحدت و تربیت‌بدنی گفت: ارتباطات و کمک‌هایی ما طبق درخواست‌ها و پیگیری ادارات تأمین اعتبار می‌شود اما پروژه‌ها و طرح‌هایی که رنگ و بوی مردمی داشته باشند را می‌توانیم تأمین اعتبار و سرمایه کنیم.

مهندس بزی مدیر بنیاد علوی شهرستان افزود: هزینه تعمیر و ساخت ۷۵ مسجد را تقبل کرده‌ایم که انشالله این تعداد به١٠٠ مسجد خواهد رسید.

بزی اظهار داشت: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در قالب کمک و اهدای جهیزیه ۱۰۰ زوج (۲۰۰ جهیزیه) تأمین اعتبار و آماده‌شده که در هفته آینده به زوج‌های شناسایی‌شده تحویل خواهد شد.

سرکار خانم راشکی رئیس اداره بهزیستی زهک هم خبر داد به‌زودی کمپ ترک اعتیاد بانوان در شهرستان ساخته و راه‌اندازی خواهد شد.

 

 

 این جلسه ٤ مصوب مهم داشت:

١- در سایت اداری شهرستان زهک توسط بنیاد علوی مسجد و نمازخانه احداث شود.

٢-با مشورت و نظر حاضران دفتر امام‌جمعه شهرستان زهک جهت سازمان‌دهی و تجمیع گروه‌های جهادی، نهادهای حمایتی، خیرین و مؤسسات انتخاب شد.

٣-گروهی به‌عنوان شورای فرهنگ عمومی در واتساپ و یا ایتا تشکیل و اقدامات فرهنگی ادارات در این گروه بارگزاری شود.

٤- ساماندهی سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان انجام شود.

 

 در پایان رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان زهک گفت: شهرستان زهک به نسبت سایر مناطق سیستان فعالیت‌ها و برنامه‌ها و پروژه‌های متفاوت و خوبی در تمام زمینه‌ها دارد اما اطلاع‌رسانی از طریق شبکه ملی در این شهرستان جایگاهی ندارد.

 حجت‌الاسلام پوران دخت از فرماندار شهرستان خواست تا این موضوع پیگیری شود و تمامی برنامه، پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که در سطح شهرستان زهک انجام می‌شود در رسانه ملی منعکس شود.

 

خبرنگار اس.بی پرس: زهرا ابراهیمی کوهی

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha