خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12288
۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۳۲

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان ۲۸ کشته برجا گذاشت

تصادفات جنوب سیستان و بلوچستان ۲۸ کشته برجا گذاشت
فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی اول مهر تاکنون در جنوب این استان ۲۸ کشته و ۶۰ مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ مصطفی کول زاده اظهار داشت: این میزان فوتی و مجروح نتیجه ۳۹ فقره تصادف در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان بوده است.

وی سرعت زیاد، انحراف و تجاوز به چپ و سبقت را از دلایل عمده بروز حوادث رانندگی این مدت در جاده‌های جنوب سیستان و بلوچستان ذکر کرد و افزود: بیشترین تصادفات این مدت به‌سرعت زیاد و عدم توجه به جلو اختصاص دارد.

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: خودداری از عجله در سفر و داشتن استراحت کافی برای حدود ۱۵ دقیقه پس از هر ۲ ساعت رانندگی برای جلوگیری از خستگی و خواب‌آلودگی برای راننده وسیله نقلیه ضروری است تا بازگشت مسافران به شهر و دیار خود ایمن و سلامت انجام شود.

وی تصریح کرد: افراد توجه داشته باشند رعایت فاصله طولی و رانندگی با سرعت مطمئنه می‌تواند از بروز بسیاری سوانح و تلفات جاده‌ای در این ایام جلوگیری کند.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس‌راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha