خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12291
۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۴

آب‌رسانی با ۵۰۰ تانکر به مناطق محروم سیستان و بلوچستان

آب‌رسانی با ۵۰۰ تانکر به مناطق محروم سیستان و بلوچستان
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای امسال با هدف کاهش تنش آبی آب‌رسانی با ۵۰۰ تانکر آب به‌ویژه در شمال این استان انجام‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، غلامرضا ملایی اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان اقدامات محرومیت‌زدایی و کمک‌های مؤمنانه را با استمرار بیماری کرونا در پیک‌های مختلف به‌ویژه در استان انجام داده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: امسال در زمینهٔ ساخت مدارس تعداد ۱۰۰ مدرسه در سطح شهرستان‌های استان احداث‌شده که کمک خوبی در راستای محرومیت‌زدایی و افزایش سرانه فضای آموزشی شده است.

وی با بیان اینکه ساخت خانه‌های محرومین در سطح استان در حال کار است، گفت: پروژه چابهار توسط بسیج مستضعفین و سازندگی در منطقه مرادآباد برای مردم کپرنشین و حاشیه‌نشین در حال اجرا قرار دارد.

ملایی بیان کرد: در زمینهٔ کمک‌های مؤمنانه از ابتدای سال حدود ۷۰ هزار بسته معیشتی، ۱۴ هزار بسته بهداشتی، هزار و ۱۷۰ بسته لوازم‌التحریر در سطح استان توزیع‌شده است، همچنین در مهرماه امسال پک پنج هزارتایی در سطح استان توزیع کرده‌ایم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: کمیته تخصصی قرارگاه قدس امسال ۲۲ نفر زندانی را با کمک خیرین و مردم آزاد و ۱۷۰ سری جهیزیه در بین نوعروسان نیازمند استان توزیع کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۶۱ مورد کولرآبی و دو هزار پوشاک نیز توزیع‌شده است و پخت غذای گرم در ۳ مقطع ماه رمضان، ایام دهه امامت و ولایت، عید غدیر خم و دهه اول محرم انجام و حدود ۷۱۲ هزار پرس غذا توزیع‌شده است.

وی افزود: پخت غذای گرم به نیابت از سردار سلیمانی در ایام اربعین تا پایان صفر توسط گروه‌های جهادی و پایگاه‌های مقاومت و توزیع در محلات حاشیه شهر نیز انجام شد، همچنین ۱۹۰ هزار قرص نان، هزار و ۲۵۰ کیسه آرد نیز در بین نیازمندان توزیع‌شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان بیان کرد: در بحث کرونا از ابتدای امسال توزیع ۱۸ هزار پرس آش نذری ویژه کرونایی ها، توزیع گوشت قرمز ۱۱ هزار کیلو در بین نیازمندان، توزیع حدود یک‌میلیون ماسک و آب‌رسانی با ۵۰۰ تانکر آب به‌ویژه در شمال استان به‌واسطه تنش آبی در منطقه صورت گرفته است.

ملایی افزود: در بحث ساخت و مرمت خانه‌های محرومین هم به‌صورت مشارکتی با مردم در شهرستان‌های استان و هم پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داریم.

وی گفت: در زمینهٔ تداوم توزیع کمک‌های مؤمنانه ۵ هزار بسته معیشتی و ۵ هزار بسته لوازم‌التحریر به رده‌ها برای توزیع ارسال‌شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان استان گفت: هزار و ۶۱۰ گروه جهادی در استان داریم که وضعیت فعالیت آن‌ها با توجه شیوع ویروس کرونا متفاوت است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha