خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12293
۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۸:۲۱

تأکید استاندار بر نقش فعال ائمه جمعه برای افزایش پوشش واکسیناسیون

تأکید استاندار بر نقش فعال ائمه جمعه برای افزایش پوشش واکسیناسیون
استاندار گفت: ائمه جمعه در خطبه‌های نماز جمعه و سایر نشست ها به ترغیب و تشویق مردم به امر واکسیناسیون بپردازند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی «استاندار سیستان و بلوچستان» صبح امروز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه که با حضور آیت‌الله محامی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زاهدان و حضور ائمه جمعه سراسر استان برگزار شد؛ به بیان اهمیت موضوع واکسیناسیون پرداخت و گفت: در حال حاضر موضوع مقابله با کرونا مبحث مهم جامعه و اولویت دولت است چرا که همه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی را تحت تأثیر قرار داده و بسیاری از حوزه‌ها ازجمله حوزه گردشگری تقریباً نابودشده است.

 

 

حسین مدرس خیابانی گفت: هشدارها برای مقابله با موج ششم کرونا وجود دارد و تنها راهکار مقابله با آن پوشش واکسیناسیون است لذا تقاضا دارم ائمه جمعه با استناد به اسناد علمی، اقشاری را که در مقابل واکسیناسیون مقاومت دارند تشویق و ترغیب نمایند.

وی تصریح کرد: هشدار برای وقوع موج ششم از آبان ماه هم‌زمان با فصل سرما وجود دارد و هرچه پوشش واکسیناسیون بالاتر باشد این موج را خفیف‌تر پشت سر خواهیم گذاشت.

استاندار با تأکید بر اینکه پوشش واکسیناسیون را باید به‌سرعت بالا ببریم؛ افزود: در حوزه دانش‌آموزی واکسیناسیون به ۷۰ درصد رسیده و مسئولین قول داده‌اند تا یک یا دو هفته آینده پوشش واکسیناسیون این قشر را به ۱۰۰ درصد برسانند و در قشر کارگران نیز تا ۷۵ درصد واکسینه شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در آماری که در حوزه نیروهای مسلح و خانواده‌های آن‌ها ارائه‌شده، پوشش واکسیناسیون به ۹۵ درصد رسیده است.

مدرس خیابانی گفت: اقداماتی برای افزایش امکانات موردنیاز واکسیناسیون انجام‌شده و مراکز تجمیع واکسیناسیون و امکانات خودرویی و سایر امکانات افزایش‌یافته است اما اصل موضوع این است که مردم خودشان باید بخواهند که واکسن بزنند.

وی افزود: ۲۸۵ هزار واکسن ذخیره داریم و تمام مراکز واکسیناسیون هم آمادگی ارائه خدمت به مردم را دارند اما مردم باید استقبال کنند.

استاندار گفت: بحث واکسیناسیون از این بعد مهم است که همه باید سالم باشیم و بتوانیم کارکنیم و اگر استان درگیر کرونا شود تمام فعالیت‌های استان تحت‌الشعاع موارد مرتبط با کرونا قرارگرفته و مسائل توسعه‌ی استان تعطیل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه میانگین آمار واکسیناسیون در استان کمتر از میانگین کشوری است، مجدداً تأکید کرد: ائمه جمعه با استفاده از تریبون نماز جمعه و سایر نشست‌ها با سران طوایف و علما به تشویق و ترغیب مردم برای واکسیناسیون بپردازند.

 

خبرنگار: زهرا ابراهیمی کوهی

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha