خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12302
۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۰:۰۲

بازنشستگان بخوانند/ مبلغ جدید و زمان ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان

بازنشستگان بخوانند/ مبلغ جدید و زمان ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان
مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از اول آبان ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمود مرتضایی فرد با اعلام این خبر گفت: ثبت‌نام اینترنتی وام ضروری مرحله اول سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق از روز شنبه اول آبان ماه به مدت ۳۰ روز و فقط از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به مبلغ ۱۲ میلیون تومان با اقساط ۳۶ ماهه و با کارمزد ۴ درصد ارائه می‌شود، اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند در بازه زمانی اعلام‌شده به این سایت اینترنتی مراجعه و با واردکردن اطلاعات سه‌گانه «دفتر کل، کد ملی و شماره‌حساب» درخواست خود را برای دریافت وام ثبت کنند.

وی البته متذکر شد که ثبت درخواست فرد متقاضی به معنی پرداخت تسهیلات نخواهد بود.

مرتضایی فرد توضیح داد: پس از اتمام مهلت یک‌ماهه ثبت‌نام، سوابق متقاضیان ازجمله مجموع وام‌های دریافتی، بهره‌مندی از سایر تسهیلات، میزان حقوق و … بررسی می‌شود و با اولویت‌بندی و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی از سوی بانک صادرات و تعداد تسهیلات که ۳۰۰ هزار فقره است، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی آن‌ها از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق اعلام خواهد شد.

وی افزود: پرداخت وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به‌حساب «واجدین شرایط» به‌صورت ماهانه و بر اساس نوبت‌بندی که در سایت اعلام می‌شود انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از مشخص شدن نتایج، اطلاع‌رسانی می‌شود.

گفتنی است، وام ضروری بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری پیش‌ازاین مبلغ ۱۰ میلیون تومان بود.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha