خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12308
۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۴

بسیج برای آبادانی سیستان و بلوچستان

بسیج برای آبادانی سیستان و بلوچستان
بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان همواره کوشیده تا در راستای توسعه استان و رفع محرومیت گام‌های مؤثری بردارد.

به گزارش اس.بی پرس، مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت:هزار و ۶۱۰ گروه جهادی در استان داریم که وضعیت فعالیت آن‌ها متفاوت است.

غلامرضا ملایی گفت: این سازمان امسال ۱۰۰ مدرسه در سطح استان ساخته که کمک خوبی در راستای محرومیت‌زدایی و افزایش سرانه فضای آموزشی است.

وی گفت: درزمینهٔ تداوم توزیع کمک‌های مؤمنانه ۵ هزار بسته معیشتی و ۵ هزار بسته لوازم‌التحریر به رده‌ها برای توزیع ارسال‌شده است.

وی گفت: از ابتدای امسال با هدف کاهش تنش آبی آب‌رسانی با ۵۰۰ تانکر آب به‌ویژه در شمال این استان انجام‌شده است.

ملایی افزود: در بحث ساخت و مرمت خانه‌های محرومین هم به‌صورت مشارکتی با مردم در شهرستان‌های استان و هم پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار داریم.

مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان بیان کرد: ساخت خانه‌های محرومان و پروژه چابهار توسط بسیج مستضعفان و سازندگی در منطقه مرادآباد برای مردم کپرنشین و حاشیه‌نشین در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه کمک‌های مؤمنانه از ابتدای سال حدود ۷۰ هزار بسته معیشتی، ۱۴ هزار بسته بهداشتی، هزار و ۱۷۰ بسته لوازم‌التحریر در سیستان و بلوچستان توزیع‌شده است.

ملایی تأکید کرد : این سازمان علاوه بر اقدامات محرومیت‌زدایی و کمک‌های مؤمنانه، با شیوع ویروس کرونا در پیک‌های مختلف سیستان و بلوچستان خدمات مختلفی انجام داده است.

 وی خاطرنشان کرد: کمیته تخصصی قرارگاه قدس امسال همچنین ۲۲ نفر زندانی را با کمک خیران و مردم آزاد و ۱۷۰ سری جهیزیه در بین نوعروسان نیازمند سیستان و بلوچستان توزیع کرده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha