خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12334
۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۳

شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی یک شهروند در زابل

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از شناسایی فردی که از حساب یک شهروند اقدام به برداشت ۱۰ میلیون ریال به‌صورت غیرمجاز کرده بود، خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سرهنگ احمد ثمره حسینی فرمانده انتظامی شهرستان زابل بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در استعلام از حساب شاکی پرونده مشخص شد که برداشت غیرمجاز به‌صورت اینترنتی انجام‌گرفته است.

سرهنگ ثمره حسینی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا با استفاده از سرنخ‌های به‌دست‌آمده عامل برداشت غیرمجاز را شناسایی و با هماهنگی قضایی به پلیس فتا دعوت کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل ادامه داد: متهم که مردی ۳۳ ساله بود با توجه به سهل‌انگاری در نگهداری کارت و اطلاعات بانکی شهروند، اقدام به واریز وجه از حساب ناشناس به‌حساب شاکی نموده تا از حساب شاکی به‌عنوان حساب واسط استفاده مجرمانه کرده که علت این امر در جهت پوشاندن ردپا و عدم شناسایی و گمراه نمودن پلیس بوده که نهایتاً پس از شناسایی متهم پرونده تکمیلی جهت سیرمراحل قضایی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ ثمره حسینی در پایان با هدف پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرائم اینترنتی به شهروندان توصیه کرد: کارت‌های بانکی دارای اطلاعات مهمی است در حفظ و نگهداری آن‌ها کوشا باشید و رمز عبورتان را به‌هیچ‌عنوان در اختیار دیگران حتی فروشندگان قرار ندهید. شماره شناسنامه، تاریخ تولد، چهار رقم اول یا آخر کارت ملی از اعدای هستند که به‌راحتی قابل حدس زدن است. در این خصوص در صورت ضرورت به‌صورت ماهیانه و در اولین فرصت رمز اول و دوم خود را تغییر دهید.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha