خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12335
۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۷

۱۹۵ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

۱۹۵ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۱۹۵ مورد جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس در استان به ۱۲۶ هزار و ۹۶۳ نفر رسید.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: در شبانه‌روز گذشته با فوت ۲ نفر شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۶۵ نفر رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک ۱۷۱ بیمار حاد تنفسی و ۵۶ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: از مردم عزیز درخواست می‌شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به‌خوبی رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: ازآنجایی‌که کشف راه‌های انتقال کرونا و عوارض ناشی از آن نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی می‌شود ضروری است شهروندان‌ تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه کمبودی در داروهای ضدویروس و تجهیزات موردنیاز بیماران کرونایی در سیستان و بلوچستان وجود ندارد: بر اساس مطالعات انجام‌شده واکسیناسیون عمومی از شمار مبتلایان، بستری و فوت‌شدگان ناشی از کرونا به‌شدت کاسته و این روند کاهشی موارد ابتلا به کرونا در این استان نیز ارتباط مستقیمی با انجام واکسیناسیون داشته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha