خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12346
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۳

کشف ۱۷ قلم عتیقه چند هزارساله و اشیای ارزشی در زاهدان

کشف ۱۷ قلم عتیقه چند هزارساله و اشیای ارزشی در زاهدان
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف اشیاء و عتیقه‌های چند هزارساله در زاهدان خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و قاچاق اشیاء تاریخی توسط فردی در شهرستان زاهدان، موضوع در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران انتظامی پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی محل موردنظر را که یک انبار غیرمجاز دارو در یکی از نقاط شهر زاهدان بود، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی، با هماهنگی قضایی در بازرسی از انبار موردنظر 15 عدد ظروف سفالی عتیقه، 2 عدد قاب و تابلوی قدیمی، 498 عدد انگشتر و انواع تسبیح، 21 قطعه‌سنگ کوچک تراشیده شده تزیینی و ارزشی را کشف که برابر اعلام کارشناس سازمان میراث فرهنگی، عتیقه‌های کشف‌شده به 2 الی 3 هزار سال قبل و مربوط به عصر آهن است.

سردار طاهری با بیان اینکه در این رابطه یک نفر متهم شناسایی و پرونده در حال رسیدگی است خاطرنشان کرد: اشیاء عتیقه هویت تاریخی و فرهنگی یک جامعه است.

وی از شهروندان خواست برای حراست از میراث و هویت تاریخی و فرهنگی کشور با پلیس همکاری کرده و هرگونه اطلاعات و اخبار در این زمینه را به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع دهند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha