خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12349
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۰۷
معاون توسعه مدیریت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای:

برگزیدگان رقابت‌های ملی مهارت در نهادهای معتبر بکار گرفته می‌شوند

برگزیدگان رقابت‌های ملی مهارت در نهادهای معتبر بکار گرفته می‌شوند
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: قطعاً استخدام و به‌کارگیری برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت در مؤسسات، شرکت‌ها، نهادهای معتبر ملی و بین‌المللی از دیگر افتخارات برگزاری این دوره از رقابت‌های ملی مهارت خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، امیر میمنت آبادی شامگاه پنجشنبه در اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت در زاهدان اظهار داشت: جواهر و طلای اصلی مردم سیستان و بلوچستان، نخبگان و مربیان حوزه جواهرسازی هستند که به‌خوبی این موضوع را ثابت کردند.

وی افزود: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت برای نخستین بار به‌صورت غیرمتمرکز، غیرهمزمان در ۲ فاز از مهر امسال تا آذر ۱۴۰۰ در ۱۳ استان کشور برگزار خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: سیستان و بلوچستان میزبان برگزاری رقابت جذاب و مهم جواهرسازی و مسابقه نخبگان مهارتی این رشته بود که با همکاری آموزشگاه عالی علوم و فنون سنگ جواهر، شرکت طرح‌سازان هنر ایرانیان، اتحادیه طلا و جواهر شهر زاهدان، هلدینگ همراهان توسعه سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری، دانشگاه جامع علمی کاربردی و کانون انجمن‌های صنفی برگزار شد.

وی افزود: نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت بعد از سه و نیم روز رقابت تنگاتنگ به پایان رسید و برگزیدگان بعد از حضور در اردوی آموزشی برای حضور در رقابت‌های جهانی شانگهای چین عازم خواهند شد.

میمنت آبادی تصریح کرد: تاریخ برگزاری چهل و ششمین مسابقه جهانی مهارت اکتبر ۲۰۲۲ است که مهر ۱۴۰۱ و با حضور ۸۷ کشور در ۵۶ رشته مهارتی برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: یک هفته مهارتی را برای استان رقم زدیم و توجهات همه را به سمت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای سوق دادیم تا فرهنگ‌سازی شود زیرا از طریق آموزش‌های مهارتی به‌راحتی به اشتغال پایدار می‌توانیم دسترسی پیدا کنیم.

خداداد اولیائی افزود: ذهنیتی که نسبت به استان ما متأسفانه وجود دارد با برگزاری این دوره از رقابت‌ها برطرف خواهد شد زیرا افرادی که از استان‌های مختلف اینجا هستند به‌عنوان یک سفیر در معرفی ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان عمل خواهند کرد.

وی بیان کرد: برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تمرینی بود برای ما تا میزبانی رشته‌های مختلف و رقابت‌های مختلف را داشته باشیم و از طرفی مهارت آموزان ما اعتمادبه‌نفسی به دست آورند که از دیگر استان‌ها کمتر نیستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha