خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12352
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۰۹:۲۹

کشت خیار گلخانه‌ای در ۵٨ هکتار از اراضی کشاورزی ایرانشهر

کشت خیار گلخانه‌ای در ۵٨ هکتار از اراضی کشاورزی ایرانشهر
کشاورزان شهرستان ایرانشهر به دلیل وجود شرایط مناسب آب و هوایی ۵٨ هکتار از اراضی خود را به کشت خیار گلخانه‌ای اختصاص دادند.

به گزارش اس.بی پرس، مجید فیاضی، مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر گفت: ایرانشهر در کشت محصولات سبزی و صیفی‌جات در سیستان و بلوچستان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

مجید فیاضی، افزود: در هر مترمربع از گلخانه‌ها حدود ۱۸ تا ۲۵ کیلوگرم و در فضای باز حدود پنج کیلوگرم خیار تولید می‌شود که این نشانگر تولید محصول در واحد سطح گلخانه است.

وی ادامه داد: در سال گذشته کشاورزان ایرانشهر بیش از ١١ هزار تن خیار برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر با اشاره به مصرف بهینه آب در کشت‌های گلخانه‌ای افزود: مصرف آب برای تولید یک کیلوگرم خیار در فضای باز بیش از ۶۷۰ لیتر و در فضای گلخانه‌ای ۴۵ لیتر است.

وی تولید خارج از فصل، امکان کنترل عوامل محیطی، امکان کشت هر محصول در هر منطقه آب و هوایی، کنترل آفات و بیماری‌ها، مصرف کمتر آب، راندمان بالای تولید، دوام محصول پس از برداشت و قیمت بالاتر محصول برای فروش در خارج از فصل را از مزایای کشت گلخانه‌ای خیار عنوان کرد.

وی افزود: ایرانشهر با حدود ١٨ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی و ١٢ هزار بهره‌بردار به‌عنوان یکی از مناطق مستعد کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha