خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12360
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۰۹
مدیر امور گردشگری منطقه آزاد چابهار:

۲۰ غرفه صنایع‌دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد

۲۰ غرفه صنایع‌دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد
مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با هدف حمایت از صنعتگران حوزه صنایع‌دستی و مشاغل خانگی ۲۰ غرفه عرضه صنایع‌دستی در نمایشگاهِ آزاد پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، عدنان حسینی مدیر امور گردشگری منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: حضور صنعتگران صنایع‌دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با هدف عرضه و نمایش هنرهای سنتی، گسترش و اشاعه فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی و تعامل بین هنرمندان در راستای ارتقای سطح کیفی تولیدات و ایجاد رقابت‌پذیری مناسب بین هنرمندان و حمایت از صنایع‌دستی منطقه و مشاغل خانگی در راستای بهبود وضعیت شغلی آن‌ها است.

وی با بیان اینکه غرفه‌های بخش خصوصی همچون سوغات و مواد مصرفی هم در کنار صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است گفت: این نمایشگاه از دیشب ۲۹ مهرماه راه‌اندازی شده و تا هفتم آبان‌ماه جاری دایر خواهد بود.

مدیر امور گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه قیمت‌های مناسبی برای عرضه محصولات صنایع‌دستی ارائه‌شده است تصریح کرد: در این نمایشگاه محصولات متنوعی همچون سفال‌گری، سوزن‌دوزی، حصیربافی، سکه دوزی، زیورآلات سنتی، قلاب‌بافی، صنایع‌دستی دریایی و البسه محلی و دیگر محصولات جانبی به عموم مردم عرضه می‌شود.

حسینی با بیان اینکه حضور بیش از ۶۰ غرفه در این نمایشگاه پیش‌بینی می‌شود گفت: نمایشگاه پاییزه توسط بخش خصوصی و منطقه آزاد چابهار با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید و خرید محصولات مختلف، هر روز از ساعت ۶ عصر تا ۱۱ شب به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار واقع در پیکره صنعتی مراجعه کنند.

۲ هزار ۸۴۰ نفر در ۲۸ کارگاه تولیدی و فروشگاه صنایع‌دستی این خطه از سواحل مکُران فعالیت می‌کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما