خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12361
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۳

افزایش ۴۴ درصدی پرواز‌های امسال

افزایش ۴۴ درصدی پرواز‌های امسال
پرواز‌های فرودگاه‌های کشور در پنج‌ماهه نخست ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹، رشدی ۴۴ درصدی تجربه کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، آمار منتشرشده توسط گروه اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد در پنج‌ماهه نخست سال جاری، ۱۳۳ هزار و ۳۲۹ نشست و برخاست در فرودگاه‌های تحت مالکیت این شرکت انجام‌شده که ۱۰ میلیون و ۳۵۵ هزار و ۹۰ مسافر و ۹۰ میلیون ۸۳۷ هزار و ۷۴۷ کیلوگرم بار توسط این پرواز‌ها جابه‌جاشده‌اند. این ارقام نسبت به پنج‌ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به ترتیب ۴۴، ۲۲ و ۴۳ درصد رشد داشته‌اند.

در این بازه در چهار فرودگاه اختصاصی کشور یعنی کیش، قشم، چابهار و ماکو نیز ۱۲ هزار و ۴۱۳ نشست و برخاست انجام‌شده و یک‌میلیون و ۸۵۰ هزار و ۸۸ مسافر و ۱۲ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۱۸۶ کیلوگرم بار با این پرواز‌ها جابه‌جاشده‌اند. این ارقام نسبت به پنج‌ماهه نخست سال ۹۹ به ترتیب ۸۹، ۵۰ و ۵۸ درصد رشد داشته است.

در این بازه فرودگاه مهرآباد تهران با ۴۸ هزار و ۴۷۵ نشست و برخاست و جابجایی ۳ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۴۶۲ مسافر صدرنشین فهرست فرودگاه‌های پرتردد در کشور است و ازآنجاکه تمام پرواز‌های این فرودگاه داخلی است، مهرآباد در صدر فهرست بیشترین پرواز‌های داخلی نیز قرار دارد. پس از مهرآباد دو فرودگاه مشهد و شیراز بیشترین پرواز‌های کشور را انجام داده‌اند و این دو فرودگاه در فهرست پرواز‌های داخلی نیز پس از مهرآباد قرار می‌گیرند. کمترین تعداد پرواز در پنج‌ماهه نخست ۱۴۰۰ متعلق به فرودگاه اراک با ۴۶ پرواز و جابجایی ۳ هزار و ۸۰۳ مسافر بوده است.

در پنج‌ماهه نخست ۱۴۰۰، در مجموع سه هزار و ۸۶۵ پرواز خارجی از ۱۵ فرودگاه مشهد، شیراز، تبریز، اصفهان، لارستان، اهواز، بندرعباس، ارومیه، گرگان، زابل، بیرجند، کرمانشاه، رشت، زاهدان و کرمان انجام‌شده است که ۳۶۰ هزار و ۴۵۲ مسافر توسط این پرواز‌ها جابجا شده‌اند. همچنین در این مدت ۹۲ پرواز خارجی از دو فرودگاه اختصاصی قشم و کیش انجام‌شده و ۷ هزار و ۷۴۱ مسافر و ۱۸۶ هزار و ۹۵۶ کیلوگرم بار با این پرواز‌ها جابه‌جاشده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha