خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12371
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۴

شب بازار چابهار در محل دریا کوچک راه‌اندازی شد

شب بازار چابهار در محل دریا کوچک راه‌اندازی شد
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار گفت: به‌منظور ایجاد اشتغال و تثبیت قیمت‌های کالا با برنامه‌ریزی از حدود یک سال و نیم قبل و پس از جلسات متعدد نهایتاً شب بازار چابهار راه‌اندازی شد.

به گزارش اس.بی پرس، عبدالغفور حوت اظهار داشت: برای راه‌اندازی شب بازار از حدود یک سال و نیم قبل جلسات متعددی برگزارشده است ولی به دلیل جانمایی مناسب با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شروع به کار آن به تأخیر افتاده بود.

وی افزود: ازآنجایی‌که بیشتر دست‌فروشان پس از تعطیلی مغازه‌های بازار و پس از غروب آفتاب فعالیت خود را انجام می‌دهند، شب بازار تأثیری در روند کسب‌وکار مغازه‌داران و بازاریان نخواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان چابهار ادامه داد: برای این منظور با همکاری بخش خصوصی و به‌منظور ساماندهی دست‌فروشان و جلوگیری از سد معبر اقدام به راه‌اندازی شب بازار شده است که فضای مناسبی دارای زیرساخت‌های اولیه در محل پارک آزادگان (دریا کوچک) شهرستان چابهار برای آن در نظر گرفته‌شده است.

وی اهداف اصلی راه‌اندازی شب بازار را تثبیت و کاهش قیمت‌ها و دسترسی عموم مردم به کالاهای ارزان‌قیمت و ایجاد اشتغال برای عموم و همچنین معرفی محصولات و صنایع‌دستی فاخر مردم سیستان و بلوچستان به گردشگران ذکر کرد.

حوت گفت: امور برق با همکاری شهرداری چابهار نسبت به تأمین روشنایی معابر و محل شب بازار اقدام می‌کند.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای افراد کم‌بضاعت و بانوان بی‌سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد و بهزیستی بیان کرد: زمینه لازم فراهم‌شده و این افراد با توانایی که دارند و توان تولید محصول در منزل خصوصاً زنان می‌توانند محصولات تولیدی خود را در این محل به فروش برسانند.

مجموعه شب بازار همه‌روزه بعد از غروب آفتاب تا نیمه‌شب در انتهای بلوار امام خمینی (ره) نرسیده به دریا کوچک جنب موزه محلی میراث فرهنگی و در محوطه پارک آزادگان شهر بندری چابهار دایر است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha