خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12376
۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۲۲
به همت جهاد دانشگاهی استان انجام شد؛

اجرای طرح سرباز مهارت در سیستان و بلوچستان

اجرای طرح سرباز مهارت در سیستان و بلوچستان
سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد ۷۴۶ سرباز نیروهای مسلح استان (سپاه، ارتش و نیروی انتظامی) دوره‌های مهارت‌های عمومی کارآفرینی، اشتغال و مهارت‌های زندگی را به همت جهاد دانشگاهی واحد استان در مهرماه فراگرفتند.

به گزارش اس.بی پرس، عباس صفدری افزود: این طرح از اردیبهشت‌ماه امسال از سوی جهاد دانشگاهی استان شروع‌شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ پروتکل‌های بهداشتی، دوره‌های آموزشی طرح به‌صورت مکاتبه‌ای-حضوری برگزار می‌شوند.

سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: از ابتدای شروع این طرح تاکنون بیش از ۲۲۰۰ سرباز از دوره‌های طرح سرباز مهارت استان سیستان و بلوچستان توسط جهاد دانشگاهی بهره‌مند شده‌اند.

صفدری بیان کرد: این طرح تا پایان سال جاری با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان اجرا می‌شود.

سرپرست جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اینکه جوانان سرمایه ملی و نیروی اصلی توسعه کشور به شمار می‌روند خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح جامع سرباز مهارت به دنبال این است که در فرصتی که کارکنان وظیفه، خدمت سربازی را طی می‌کنند، با گذراندن دوره‌های آموزشی «مهارت‌های زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» بتوانند آمادگی مناسب جهت ورود به عرصه کار و زندگی را کسب کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha