خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12389
۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۷

واکسینه نشده‌ها بخش عمده فوتی‌های کرونایی در سیستان و بلوچستان هستند

واکسینه نشده‌ها بخش عمده فوتی‌های کرونایی در سیستان و بلوچستان هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بخش اعظم فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان را افراد واکسن نزده تشکیل می‌دهند.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار داشت: بخش اعظم فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان را افراد واکسن نزده تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: متأسفانه در هفته گذشته شاهد فوت ۱۴ نفر از هم استانی‌های عزیزمان به علت ابتلا به کرونا بودیم که ۱۱ نفر از آنان واکسن نزده بودند.

وی با بیان اینکه هیچ واکسنی در جهان وجود ندارد که ایمنی ۱۰۰ درصدی در برابر عوامل بیماری‌زا ایجاد کند گفت: نکته حائز اهمیت این است که مطابق بررسی‌های صورت گرفته تزریق هر دوز واکسن کرونا باحتمال ابتلا، احتمال بستری و احتمال مرگ‌ومیر ناشی از بیماری را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد.

هاشمی شهری با بیان اینکه بر اساس آخرین دستاورد‌های دانش بشری واکسیناسیون راه مؤثر برای برگشت هر چه سریع‌تر به وضعیت نسبتاً عادی است، گفت: امیدواریم افرادی که تاکنون جهت تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند جهت حفاظت از سلامت خود و حفاظت از سلامت اطرافیان و دیگر افراد جامعه هرچه سریع‌تر واکسن را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: افرادی که هر دو دوز واکسن خود را دریافت می‌کنند بعد از ۲ تا ۳ از تزریق دوز دوم ایمنی در بدن آنان ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر شرایط بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان با توجه به شدت گرفتن انجام واکسیناسیون نسبت با هفته‌ها و ماه‌های قبل بهتر شده است، اما با کوچک‌ترین سهل‌انگاری دوباره این ویروس چموش می‌تواند در استان جولان دهد و لازم هم استانی‌های عزیز علاوه بر تزریق واکسن همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را دستور کار داشته باشند.

هاشمی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به صبح روز شنبه ۱ آبان ماه ۱۴۰۰ تعداد ۷۷ مورد مثبت جدید آزمایشگاهی در دانشگاه‌های علوم پزشکی زابل، ایرانشهر و زاهدان شناسایی شد و تعداد کل موارد مثبت کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان به‌رغم ۱۲۷ هزار و ۲۰۸ نفر رسید.

وی ادامه داد: صبح امروز شنبه ۱۶۸ بیمار تنفسی اعم از مشکوک به کرونا و یا مبتلای قطعی به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری بودند که ۵۹ نفر از آن‌ها بر اساس معیار‌های آزمایشگاهی قطعاً مبتلا به کرونا هستند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت منتهی به امروز یک مورد فوت ناشی از این بیماری در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد که طبق بررسی انجام‌شده سابقه دریافت واکسن نداشته، بدین ترتیب تعداد کل موارد فوت ناشی از بیماری در سیستان و بلوچستان به ۲۵۷۰ نفر رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha