خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12393
۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۲۵
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش دستور داد:

رسیدگی به حادثه مرگ و مصدومیت دانش‌آموزان روستای بنواسحاق بازار چابهار

رسیدگی به حادثه مرگ و مصدومیت دانش‌آموزان روستای بنواسحاق بازار چابهار
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در پی حادثه ناگوار «روستای بنواسحاق بازار» چابهار و درگذشت ۴ کودک دانش‌آموز در این حادثه، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش اس.بی پرس، دیروز ریزش دیواره خاکی موجب فوت شدن ۴ کودک در روستای بنو اسحاق بازار بخش پیرسهراب شد و در این حادثه ۳ کودک دیگر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

بنابر این گزارش، گودی ایجاد شده طی دو هفته گذشته توسط اهالی روستا بنو اسحاق بازار جهت خاک برداری برای ساختن خانه به روستا ایجاد شده بود، متأسفانه کودکان طی چند روز در این محل بازی می‌کرده‌اند که این اتفاق باعث ریزش دیواره خاکی و زیر آوار رفتن ۷ کودک شده که ۴ کودک جان باختند و ۳ کودک هم به بیمارستان چابهار منتقل شده و تحت درمان و مراقبت‌های ویژه هستند و حال مصدومین مساعد است.

گفتنی است، ابعاد و چگونگی این حادثه تلخ و دلخراش جهت اقدامات مقتضی و لازم تحت بررسی است تا در آینده شاهد حوادث ناگوار دیگری از این دست نباشیم.

 

 

در متن پیام تسلیت علیرضا کاظمی آمده است: تسلیم در برابر تقدیر الهی نشانه معرفت عمیق و پایدار و مقتضای ایمان خدایی است.

حادثه تلخ و ناگوار ریزش دیواره خاکی در «روستای بنو اسحاق بازار» از توابع بخش پیر سهراب چابهار که در هنگام بازی کودکان منجر به درگذشت ۴ کودک دانش‌آموز این نوگلان فقید و مصدومیت تعدادی کودک دانش‌آموز دیگر شد، موجب تأثر شدید و اندوه فراوان گردید.

این‌جانب ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار و همکارانم در آموزش‌وپرورش آن منطقه، با آرزوی سلامتی مصدومین، علو درجات را برای این فرشتگان پاک آسمانی خواهانم.

در ادامه این پیام نوشته‌شده است: ایمنی در بازی و فعالیت‌های فوق‌برنامه و تفریحی حتی در خارج از ساعات آموزشی ازجمله راهبردهایی است که همواره مورد تأکید تمام ارکان وزارت آموزش‌وپرورش بوده و هست.

امیدوارم با تدبیر خانواده‌ها و ایفای نقش درست و بهنگام دست‌اندرکاران دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارتخانه و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان مأمور رسیدگی مستقیم و کامل به این موضوع و تسلای بازماندگان و مصدومین و نماینده تام‌الاختیار این‌جانب هستند. سلام و درود خدا بر روح بلند این کودکان پاک و نجیب و خانواده‌های صبور و داغدار.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha